Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises

Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises
 • Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises İstanbul ili Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
16000 m2'lik alan üzerine inşa edilen ve bünyesinde 24 derslik bulunduran okulumuz ilk açıldığında Muhasebe ve Dış Ticaret bölümlerinde öğrenci yetiştirmekte iken ülkemizin gelişimi ve işgücü piyasasının ihtiyaçlarına cevap verebilmek için Muhasebe Finansman, Bilişim Teknolojileri, Pazarlama ve Perakende, Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanlarında öğrenci yetiştirmeye başlamıştır. 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında ise bunlara ek olarak Ulaştırma Hizmetleri alanının açılması planlanmaktadır.

2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Anadolu Ticaret Meslek Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde toplam 2024 öğrenciye; 54'ü kültür dersleri, 4'ü bilgisayar , 20'si meslek dersi öğretmeni olmak üzere toplam 84 öğretmen, 5 müdür yardımcısı, 1 müdür başyardımcısı ve 1 müdürden oluşan idari kadro hizmet vermektedir. Akademik olarak tam donanımlı bireyler yetiştirmenin yanı sıra, öğrencilerin sportif ve kültürel etkinliklere azami katılımını hedefleyen ve bu etkinlikleri eğitim anlayışının odağına yerleştiren bir anlayış benimsenmiştir. Dilek Sabancı ATML ve TML bu amaçlar doğrultusunda sürekli birlik ve beraberliği ön planda tutan, Toplam Kalite Yönetimini benimsemiş, grup içerisinde görev alma sorumluluğu gelişmiş, içinde bulundukları ve bulunacakları sosyal yaşamın gerekliliklerini yerine getirebilecek, problem çözme yeteneğine sahip, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirme sorumluluğunu başarıyla yerine getiren bir örgün öğretim kurumudur.

Okulumuzda Okutulan Alanlar
 1. 1- Muhasebe ve Finansman Alanı
 2. 2- Bilişim Teknolojileri Alanı
 3. 3- Pazarlama ve Perakende Alanı
 4. 4- Büro Yönetimi ve Sekreterlik Alanı
VİZYON : Türkiye Cumhuriyeti yasalarından, Atatürk ilke ve inkilaplarından sapmadan ülkemizin dünya üzerinde her alanda en başarılı olması için çalışan erdemli, özgün ve nitelikli öğrenciler yetiştirmektir.

MİSYON : Biz, anayasa ve eğitimin temel kanunları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı gelişmeleri yakından izleyen, her alanda eğitimin gerekliliğine inanan deneyimli öğretmen kadromuz tarafından ülke standartlarının üzerinde araştıran, sorgulayan, teknolojik donanımını tamamlamış, ülkemizin kültürel değerlerine bağlı, gelişime açık, yenilikleri takip eden, Atatürkçü Düşünce sistemini davranış haline getirmiş, tamamı yüksek öğrenimden geçebilecek öğrenciler yetiştirmek için varız.

 • Öğretmen : 72
 • Öğrenci : 1850
 • Derslik : 25
 • BT Sınıfı : 2
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 4
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : İkili eğitim
 • Saatler : Sabahçı: 7.30 - 12:45 Öğlenci: 13.15 - 18.10
 • Bağlantı : ADSL (512 Kbit)
 • Ulaşım : Okula en yakın olan Cami Durağından 10-Ümraniye/Bostancı ve 21B-Küçükbakkalköy/Kadıköy otobüsleri geçmektedir. Okul Küçükbakkalköy merkeze uzak olmadığından Küçükbakkalköyden geçen 11T-320A-19Y-19S ... otobüsleriyle de okulumuza ulaşabilirsiniz.
Adres

Dilek Sabancı Cad. Mezarlık Yolu No9 Küçükbakkalköy / Ataşehir / İSTANBUL

Fax

0 216 572 29 63

web

http://dileksabanci.meb.k12.tr

Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises yorumları okuayabilir, Ataşehir D. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lises'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız