Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mersin ili Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
1990-1991 Öğretim yılında hemşirelik bölümü olarak öğretime başlayan okulumuz, 1996-1997 öğretim yılından itibaren Acil Tıp Teknisyenliği bölümü ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

1998-1999 öğretim yılına kadar devam eden hemşirelik bölümünden 274 öğrenci mezun olup, bunların hemen hemen tamamı kamu kuruluşlarında görev almıştır. Acil Tıp Teknisyenliği bölümü de 1999-2000 öğretim yılından bu yana öğretim vermektedir ve bu güne kadar toplam 239 mezun vermiştir.

Acil Tıp Teknisyenliği mezunu öğrencilerimizin de önemli bir kısmı kamuda görev almış veya sınavsız geçiş sistemi ile yüksekokula kaydolmuş, eğitimlerine devam etmektedirler.

VİZYON Uluslararası niteliklere sahip sağlıklı insan gücünün yetiştirilmesini sağlayan, çağdaş eğitim tekniklerini süratle ve verimli bir şekilde sisteme yansıtan, yararlanan ve sağlığından sorumlu bireyler yetiştirmesine katkıda bulunan, sağlık eğitimi alanında lider bir kurum olmak. Fert ve toplum hayatı için mutlak gerekli olan mesleğimizin gerektirdiği bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarını edinmiş, ekonomik ve teknolojik gelişimlere uyum sağlayabilen çok yönlü düşünebilme becerisine sahip bilinçli elemanlar yetiştirmektir.

MİSYON Anamur Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak; mesleklerinin gereğini benimsemiş insanları dolayısıyla mesleğini seven görev ve sorumluluk duygusu gelişmiş disiplinli, dürüst ve haysiyetli, ilmi ve teknolojik gelişimlere paralel, sağlık hizmetleri ihtiyacına uygun öğrenciler yetiştirmek amacındayız.
 • Öğretmen Sayısı : 17
 • Öğrenci Sayısı : 252
 • Derslik Sayısı : 8
Adres

Esentepe Mahallesi Lise Caddesi No18 Anamur/Mersin

Telefon

0324 814 21 10

Fax

0324 814 81 62

web

http://anamurlokmanhekimmtal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız