Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
O, diğerlerine benzemiyordu. Yayını gererken yeni olgunlaşmaya başlayan genç bedeni,pazılarını ve kaslarını kaftanının dışından belli(1) ediyor;atlas gömleğinin sıra düğmelerikopup fırlayacak gibi gergin duruyordu.
Belindeki kemer kasten gevşetilmişti. Kırmızı sahtiyan çizmeleri yere çakılmış gibi karda gömülü(2) duruyordu.Elindeki yayın kirişine asıldıkça o koskoca meydanda,kar tanelerininyere düşüşünü duyacak kadar ihtişamlı bir sessizlikbaşladı. Gözler kırpılmaz olmuştu. Az sonra fırlayacak oku giderken görmek, herkesin içinde bir arzuya dönmüştü. Meydan(3) susmuş, kulak kesilmiş, göz kesilmişti. Neden sonra hedefte bir ses duyuldu. Kimse, oku ne zaman (4) bıraktığını,okun nasıl hedefi bulduğunu yine görememişti.

Bu metindeki altı çizili sözcük grubu, içindegeçtiği cümlenin hangi ögesidir?

Cevap Yazın

* Zorunlu
2000
O, diğerlerine benzemiyordu. Yayını gererken yeni olgunlaşmaya başlayan genç bedeni,pazılarını ve kaslarını kaftanının dışından belli(1) ediyor;atlas gömleğinin sıra düğmelerikopup fırlayacak gibi gergin duruyordu.Belindeki kemer kasten gevşetilmişti. Kırmızı sahtiyan çizmeleri yere çakılmış gibi karda gömülü(2) duruyordu.Elindeki yayın kirişine asıldıkça o koskoca meydanda,kar tanelerininyere düşüşünü duyacak kadar ihtişamlı bir sessizlikbaşladı. Gözler kırpılmaz olmuştu. Az sonra fırlayacak oku giderken görmek, herkesin içinde bir arzuya dönmüştü. Meydan(3) susmuş, kulak kesilmiş, göz kesilmişti. Neden sonra hedefte bir ses duyuldu. Kimse, oku ne zaman (4) bıraktığını,okun nasıl hedefi bulduğunu yine görememişti.Bu metindeki altı çizili sözcük grubu, içindegeçtiği cümlenin hangi ögesidir? sorunun cevabı "Öznesi " dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler