S:1

Televizyonu düşürdüğünü gören baba küplere bindi.Altı çizili deyimle anlatılmak istenen duygu aşağıdaki yüz ifadelerinden hangisine uymaktadır?

Televizyonu düşürdüğünü gören baba küplere bindi.Altı çizili deyimle anlatılmak istenen duygu aşağıdaki yüz ifadelerinden hangisine uymaktadır? sorunun cevabı "Kızgınlık" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Henüz son eklenen yorum yok. Lütfen tüm yorumlar sekmesine tıklayınız

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
Bir hafta kaç gündür?
Powered by Commentics
Aşağıda verilen kelimelerin hangisinde ‘tehecesi yoktur? ‘Ben ‘kelimesi aşağıdaki cümlelerin hangisinde diğerlerinden farklı bir anlamda kullanılmıştır? Hangi seçenekteki kelimenin dört harften oluşmuş bir hecesi vardır? Aşağıdakilerden hangisi sözlük sırasına göre kararlı kelimesinden önce gelir? Aşağıda verilen kelime gruplarından hangisi anlamına göre farklı bir grupta yer alır? Acı kelimesi aşağıdakilerden hangisinde mecaz anlamda kullanılmıştır? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi, sözlükte diğerlerinden önce gelir? "Dün okuldan ödevimi almayı unuttum." cümlesinde aşağıdaki sorulardan hangisinin cevabı yoktur? hatıra kelimesinin eş anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerin hangisinde özel isim yoktur? Aşağıdakilerin hangisi yanlış yazılmamıştır? Aşağıdaki kelimelerden hangisi hecelerine doğru ayrılmıştır? Aşağıdakilerin hangisinde deyim yoktur? Gül, gül ki gül yüzünde binlerce güller açsın. Gül bahçesi gül yüzünden sevgi topla demet demet.Cümlesinde altı çizili kelimelere ne denir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinin sonuna soru işareti konulmalıdır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde terim anlamlı sözcük kullanılmıştır? "cep – yol – ocak – toz – kapı – bağ - kaz - buz – yaz – on – dolu - yel"Yukarıdaki kelimelerden kaç tanesi eş sesli kelimedir? Alfabemizde........................harf vardır. Bu harflerin...................tanesi ünlü harf.....................tanesi de ünsüz harftir.Yukarıdaki açıklamaya göre boşluklara sırasıyla hangi sayılar yazılmalıdır? Aşağıdaki sözcüklerin hangisi hecelerine yanlış ayrılmıştır? Cümlelerde yer alan gerçek ifadelerin başına G, hayal ürünü ifadelerin başına H yazınız.( ) Sihirli değneği ile her şeyi değiştiriyordu.( ) Aynaya bakınca kendisini dev gibi görüyordu.( ) Babam aracın son modelini aldı.( ) Piknik ateşinden orman yangını çıkmış.( ) Uçan halısına binip gökyüzünde özgürce dolaştı. Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir