S:1

Ana fikri Depreme karşı hazırlıklı olmalıyız. olan metnin başlığı hangisi olabilir?

Ana fikri Depreme karşı hazırlıklı olmalıyız. olan metnin başlığı hangisi olabilir? sorunun cevabı "Depreme Hazır mıyız?" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
I. Namazda eğilme şartıdırII. Subhane rabbiye-l azim okunurYukarıda namazın hangi şartından bahsedilmektedir? Tarafsız deney ve gözlemlerle elde edilen düzenli bilgi birikimine ne ad verilir? ... Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır. Sonra onlar Rablerinin huzurunda toplanacak­lardır. (Enâm suresi, 38. ayet.) Yukarıdaki ayette ahiret hayatının hangi aşaması anlatılmaktadır? Mustafa Kemalin Vatanın her karış toprağı kanlarımızla sulanmadıkça, hiçbir düşman ayağını bastırmayız sözü onun hangi özelliği ile ilgilidir? İnanç ve ibadetlerle ilgili ilke­leri farklı yorumlayan düşünce ekollerine ne ad verilir? Aşağıdaki sözcüklerden hangisinin eş seslisi yoktur? İllerin idaresi - - - esasına dayanır.5442 sayılı İl İdaresi Kanununa göre boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Halımızın boyu 25 ayak, eni ise 15 ayak geliyor. Halımızın boyu ile eni arasındaki fark kaçtır? Altı çizili sözcüklerin hangisi gerçek anlamında kullanılmıştır? Çocuk Hakları Sözleşmesinde , bir çocuğun ya da ailesinin cinsiyeti, rengi, dili, dininden dolayı ayırımcılık yapılmaması öngörülmüştür. Bu durum sözleşmenin hangi özelliğini göstermektedir? Fermentasyon olaylarının hızını;I. SıcaklıkII. pHIII. IşıkIV. Su miktarıfaktörlerinden hangileri etkiler? Dünyanın en içinde bulunan, en sıcak katmanı hangisidir? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi diğerlerinden farklı bir ek almıştır? Sebze ve meyvelerin yetiştirilmesi için aşağıdakilerden hangisi gerekmez? 13- 17- 21- 25- 29 -32- 37 yandaki örüntüde kuralı bozan sayının yerine hangisini yazmalıyız? . Aşağıdakilerden hangisi dörtgenlerin temel elemanlarından biri değildir? Okulumuzu ......................................... yönetir cümlesini hangisiyle tamamlarız? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde altı çizili kelime mecaz anlamında kullanılmıştır? Aşağıdakilerin hangisinde bilgi yanlışı vardır? Ofis kelimesinin eş anlamlısı nedir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir