S:1

Bir varlığın madde olarak adlandırılabilmesi için aşağıdakilerden hangisine sahip olması gerekir?

Bir varlığın madde olarak adlandırılabilmesi için aşağıdakilerden hangisine sahip olması gerekir? sorunun cevabı "kütle" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki tamlamalardan hangisi ad tamlaması değildir? Bir kişinin Müslüman olmasının ilk şartı aşağıdakilerden hangisidir? İslam dini insanların sahip olduğu nimet ve imkânların değerini bilmesini ister. Bunun için de insanı tutumlu olmaya yönlendirir. Yukarıdaki bilgilere göre sahip olduğu imkânların değerini bilen insan hangi davranışı yapmaktan kaçınmalıdır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde ad aktarması (mecaz-ı mürsel) vardır? Aşağıdaki cümlede cümlenin ögelerinden hangisi eksiktir?Bakan, bugün otoyolun temelini attı. Aşağıdaki seçeneklerin hangisindeki sözcükler düzgün sıralandığında anlamlı bir cümle oluşturur? Amerika Birleşik Devletlerinin ilk cumhurbaşkanı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi ses yalıtımı için uygun bir malzeme değildir? Aşağıdaki atasözlerinden hangisi, dayanışma ile ilgili bir sözdür? Dini bayramlarımızda aşağıdakilerden hangisi yapılamaz? Geri dönüşüm kutusunda atıklar niçin ayrılmış olabilir? Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur? Ayşenin boyu 130 cm, ağırlığı 28 kg.dır. Saçları siyah, gözleri yeşildir. Buna göre Ayşenin aşağıdaki özelliklerinden hangisi anlatılmıştır? Cumhuriyetin ilanından sonra 1925 yılında çiftçinin üzerinde ağır bir yük olan ......................... vergisi kaldırılmıştır. Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Arkeolojinin tarihini farklı açılardan ele alabiliriz. 1 2 3 4Bu cümlede numaralanmış kelimelerden hangisi bir varlığı nitelemiştir? 845-124-875-952-653Yukarıdaki doğal sayıların küçükten büyüğe doğru sıralanışının, hangisi doğrudur? Araç içinde bulunmayan kara yolu üzerinde hareketli ya da hareketsiz olan insanlara ne denir? Aşağıdakilerden hangisi insanların doğal çevre üzerindeki olumsuz etkilerinin sonucu olarak gösterilemez? Hz. Muhammedin peygamberliğinin 10. yılı, İslam tarihinde hangi isimle bilinir? Aşağıdakilerden hangisi insanlarda otozomal kromozomlarda ayrılmama sonucu oluşan bir durumdur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir