S:1

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde kullanılan ölçme birimi yanlıştır?

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde kullanılan ölçme birimi yanlıştır? sorunun cevabı "Aldığım 1 litre un ile ekmek yaptık." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi mektup yazarken dikkat edilecek hususlardan biri değildir? Aşağıdaki sözcüklerden hangisinin sonuna ünlü bir harf getirilirse hece düşmesi olur? Aşağıdakilerden hangisi doğru bilinenden ayrılmak anlamında bir deyim değildir? Yaşları sırasıyla 5, 6 ve 7 olan üç arkadaş 360lirayı yaşlarıyla orantılı olarak paylaşıyorlar.Buna göre en çok parayı alan kaç lira almıştır? "Yüz kırk sekiz milyon bin yedi" okunuşu verilen doğal sayı aşağıdakilerden hangisidir? 600 sayısının %0,5i kaçtır? Peygamberimizin Medinelilerle birlikte gönderdiği ilk Kur'an öğretmeni kimdir? Aşağıdakilerden hangisi çevre hakkı ile ilgili değildir? I. NewtonII. Newton#metreIII. JouleYukarıda verilenlerden hangileri iş birimi olarakkullanılır? 24 000 dönüm arazisi kaç hektar yapar ? Aşağıdakilerden hangisi ilk yardım çantasında bulunması zorunlu değildir? Kurtuluş Savaşı nda, Kuva-yı Milliye birliklerinin Fransızlarla savaşarak, Fransızlara geri çekilmek zorunda bıraktıkları cephe aşağıdakilerden hangisidir? 2 .11 .33 .50 .17 .41 .57 .81Yukarıdaki sayıların kaç tanesi asal sayıdır? Ne tür kitapları seversincümlesinin sonuna hangi noktalama işareti getirilmelidir? Aşağıdaki isimlerden hangisi cümle içinde büyük harfle yazılmalıdır? Kulağımız ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisi bir araştırma sorusudur? I. Klorofil taşımaII. Elektron taşıma sistemi (ETS) içermeIII. Solunum enzimleri taşımaVerilenlerden hangileri mitokondri ve kloroplast organellerinde ortaktır? Aşağıda verilen ifadelerden hangisi negatif sayıyı ifade eder? Aşağıdakilerden hangisi doğrudur ? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir