S:1

Aşağıdaki cümlede hangi sözcük büyük ünlü uyumu kuralına uyar?
"Serap' ın annesi bahçedeki laleleri suladı."

Aşağıdaki cümlede hangi sözcük büyük ünlü uyumu kuralına uyar?"Serap' ın annesi bahçedeki laleleri suladı." sorunun cevabı "suladı" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Devletin kuralları nerede yazılıdır ? Doğru açının ölçüsü kaç derecedir? Aşağıdakilerden hangisi türemiş kelimedir? Çağın ihtiyaçlarına cevap verebilen sürekli gelişmeye ve değişmeye elverişli bir toplum yapısının oluşturulabilmesini öngören Atatürk ilkesi aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıda verilen;I. cmHgII. / Nm2III. / kgcm2ifadelerinden hangileri basınç birimi olarak kullanılamaz? Dengesiz, aşırı beslenme ve hareketsiz yaşam tarzı sonucu oluşan hastalık hangisidir? Bilim felsefesinin konusu aşağıdakilerden hangisidir? Hangisi TSE kısaltmasının açılımıdır? Aşağıdaki hangi yağ hayvansal kaynaklı yağdır ? I. Diş fırçalama II. Mıknatıs III.ÇarpışmaYukarıdakilerden hangisi veya hangileri temas gerektiren kuvvetlere örnektir? Günahtan uzak olmak, günah işlememek demektir. Peygamberler, Allah (c.c.) tarafından tertemiz bir yaradılışla yaratılmışlardır.​Yukarıdaki paragrafta hakkında bilgi verilen peygamber sıfatı aşağıdakilerden hangisidir? Şişman sözcüğünün zıt anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi toplumsal yaşamın bir gereği değildir? Herkes düşünce ve kanaatlerini açıklama hakkına sahiptir. ‘Yukarıdaki ifade haklarımızdan hangisine karşılık gelmektedir? "Fındık" aşağıdaki cümlelerin hangisinde özel isim olarak kullanılmıştır? Rukiye şöyle cevap verdi cümlesinin sonuna aşağıdaki noktalama işaretlerinden hangisi kullanılmalıdır? Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki bilgilerden hangisi Babillerle ilgili değildir? Aşağıdaki kelimelerden hangisi cins isimdir? Aşağıdakilerden hangisi iletişimin ögelerinden biri değildir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir