S:1

Aşağıdakilerden hangisinde büyük ünlü uyumuna aykırı bir kelime vardır?

Aşağıdakilerden hangisinde büyük ünlü uyumuna aykırı bir kelime vardır? sorunun cevabı "Bahçemizdeki güller açtı." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi, Kuranda adı geçen peygamberlerden biri değildir? Bir kutu dondurmanın kütlesi 980 gramdır. Kabın darası 65 gram olduğuna göre dondurmanın kütlesi kaç gramdır? Birinci depoda 3 965 litre ve ikinci depoda ise birinci depodan 1785 litre daha az su var. Bu iki depoda toplam kaç litre su vardır? Tümler iki açıdan birinin ölçüsü, diğerinin ölçüsünün iki katı ise büyük açı kaç derecedir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde ögeler özne - tümleç - yüklem şeklinde sıralanmıştır? Ses en hızlı hangi ortamda yayılır? Bütün canlıların aşağıdakilerden hangisine ihtiyacı vardır? Bir kişinin kendi davranışlarının sonuçlarını üstenmesine sorumluluk denir." Buna göre hangisi sorumsuzca yapılan bir davranıştır? Şeytanın, Allahın huzurundan kovulmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi devletin parasız olarak sağlaması gereken hizmetlerden biridir? Aşağıdakilerden hangisi anlatmaya bağlı metinlerde, metnin yapısını oluşturan ögelerden değildir? Edebîmetinlerde sözcükler, cümleler, paragraflar düşsel bir anlatım oluşturacak şekilde bir araya gelir ve bu nedenle bu metinlerde sözcüklerin yerlerini değiştirmek mümkün değildir. Bu özelliklerden dolayı edebîmetinlerde dil - - - - ve - - - - bir nitelik kazanır.Bu parçada boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisinde verilenler getirilmelidir? Aşağıdaki şehirlerden hangisinin ileri teknoloji ürünlerinin üretim ve satışından elde ettiği gelir daha fazladır? 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanuna göre Kurum ve kuruluşlar, başvuru üzerine istenen bilgi veya belgeye erişimi kaç iş günü içinde sağlarlar? "Yatmadan önce ........... fırçalamalıyız." Boş bırakılan yere hangisi gelmelidir? Aşağıdakilerden hangileri için Cuma namazı farzdır? Aşağıdakilerden hangisi bilim insanlarının özellikleri arasında gösterilemez? Ali 9 yaşındadır. Sima ise 8 yaşındadır. İkisinin yaşlarının toplamı kaçtır? Bir saatte 107 km giden bir tren 14 saatte kaç km gider? Türkiyenin Musulu İngiliz mandası altındaki Iraka bırakmak zorunda kalması, aşağıdakilerden hangisine aykırıdır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir