S:1

Hangi cümlede, özel isimlerin yazımında bir yanlış vardır?

Hangi cümlede, özel isimlerin yazımında bir yanlış vardır? sorunun cevabı "Orta anadoluda kış mevsimi, genellikle sert geçer." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Hititlerin başkenti neresidir? Toprağın; kar ve yağmur suları aracığı ile yumuşayarak aşağılara doğru kayması olayına ne denir? Beslemişken bu kadar âdemi ihsâniyleGitti bîçâre vatan ağlıyarak şâniyleYaz bu mersiyeyi taşa şühedâ kanıyleVatanın bağrına düşman dayadı hançeriniYoğimiş kurtaracak bahtı kara mâderiniBu şiirin şekil ve içerik özellikleri dikkate alındığında aşağıdakilerden hangisine ait olduğu söylenebilir? Peygamberimiz (s.a.v.) amcası Ebu Talib ile birlikte Şam'a ticaret için yolculuğa çıktığında Busrada verdikleri molada amcasına yeğenini geri götürmesini söyleyen kişi kimdir? 1. Adamın acayip hareketleri dikkati çekmişti.2.Oyunumuz için basit kurallar koyalım.3. Apartmanda tuhaf olaylar oluyordu.4. Zor zamanlarda hep yanımızda olmuştur.Numaralanmış cümlelerdeki altı çizili sözcük- lerden hangileri yakın anlamlıdır? Türk firmalarının Orta Asyada en fazla proje üstlendikleri ülke hangisidir? Anayasamızın 23. maddesi herkesin yerleşme ve seyahat hürriyetine sahip olduğunu belirtmektedir. Ancak bu hak bazı durumlarda kısıtlanabilir. Aşağıdakilerden hangisi bu duruma örnek olarak gösterilemez? Atıldı bir Mehmetçik, büyüyü bozdu, Bir düşman süngüsüne, göğsünden, Bu şehadetle kayalar yarıldı sanki, Dipçik gürültüsünden.Bu dizeler konusuna göre aşağıdaki şiir türlerinden hangisine örnektir? 4x – 2xy - x + 2 ifadesini en sade şekli aşağıdakilerden hangisidir? Arkadaşım Meryem, benim gibi iyi yüzer. Cümlesinde karşılaştırma ifadesi hangisidir? Değişmek sözcüğü, aşağıdaki cümlelerin hangisinde, farklı bir anlamda kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisinin oluşmasında İtalya ve Almanyanın uyguladığı saldırgan politikaların etkisi yoktur? Hangi sözcüğü oluşturan heceler birbirinden farklıdır? Aşağıdakilerden hangisi kara katmanında yer almaz? 7329 sayısında, sayı değeri en küçük rakam ile basamak değeri en küçük rakamı yer değiştirilirse aşağıdaki sayılardan hangisi elde edilir? Coğrafya, astronomi ve matematik alanında çalıştı.Matematiğin dalı olan Cebiri geliştirdi.Bilinmeyen işareti x simgesini matematik bilimine kazandırmıştır.Yukarıda açıklamaları verilen bilim insanı aşağıdakilerden hangisidir? Onlarla beraber kendisi de dağdan aşağıya indi. Bu cümlede zamirler aşağıdaki hangi seçenekte doğru olarak verilmiştir ? My car - - - - last week by the thieves, but the police caught them yesterday. Kamil, 80 metre yolun önce 33, sonra 28 metresini yürüdü. Kamilin yürümesi gereken kaç metre yolu kalmıştır? Ali çok sevdiği lokumdan 1 kg aldı. Çeyrek kilogramını misafirlere ikram etti. Ali' nin kaç gram lokumu kalmıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir