S:1

Aşağıdakilerin hangisinde yazım yanlışı vardır?

Aşağıdakilerin hangisinde yazım yanlışı vardır? sorunun cevabı "Ergin bey, az önce sizi sordu." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Bu akşam emine bize gelecek. cümlesinde yanlış yazılan kelime hangisidir? Peygamberimize gelen ayetleri hem ezberleyen hem de yazan halife hangisidir? On beş yıldır aynı şehirde yaşıyoruz, bir kez olsun evimize gelmediniz.Bu cümleye hâkim olan duygu aşağıdakilerden hangisidir? Tavaf ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki yemeklerden hangisi bizim kültürümüze aittir? This time next week, my sister- - - - a difficult exam. Faruk Nafiz Çamlıbelin, Ulukışla yoluyla Kayseriye gidişinin izlenimlerinden oluşan, memleketçi şiirin örneklerinden olan eser aşağıdakilerden hangisidir? Aracın elektrik devresinde, akım yüksek olduğunda eriyerek güvenliği sağlayan parça aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisini bütçeye göre diğer ihtiyaçlardan sonra alınmalıdır? Kurtuluş Savaşı hangi yıllar arasında yapılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi doğal afetlerden değildir? Daha önceden Yunan filozofları doğayla ilgilenirken M.Ö. 5. yüzyıldan itibaren sofistler, felsefenin merkezine insanı, değerleri, ahlakı ve toplumu koymuşlardır.Çünkü bu yüzyılda Yunan toplumu demokratik bir yönetim şekline kavuşmuştur.Buna dayanarak felsefe hakkında aşağıdaki yargılardan öncelikle hangisine ulaşılabilir? Taban çevresi 40cm olan bir kare prizmanın yan ayrıtı 12cm ise ayrıtlar toplamı kaç cmdir? Aşağıdaki doğal sayılardan hangisi 5 ile kalansız bölünemez? ile edatı aşağıdaki cümlelerin hangisinde birliktelik anlamında kullanılmıştır? Bütünler iki açıdan birinin ölçüsü diğerinin 8 katı ise küçük açı kaç derecedir? 750 cm = ........................ dm İşlemin sonucu aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına D, yanlış olanların başına Y yazalım(........) Maddenin ısı alarak sıcaklığının yükselmesine ısınma denir.(........) Isı, sıcaklığı fazla olan maddeden az olan maddeye doğru hareket eder.(........) Karışımları oluşturan maddeler özelliklerini kaybederler.(........) Kendinden başka madde katılmamış maddeler saf maddedir.(........) Isının etkisiyle kaynamaya başlayan su hal değiştirerek gaz haline geçer. Aşağıdakilerden hangisi şeytanın doğru yoldan saptırmak için kullandığı yöntemlerden biri değil­dir? Günümüzdeki teknolojik aletlerde sığaçlar (kondansatörler) kullanılır.Buna göre;I. BilgisayarlarII. Cep telefonlarıIII. Televizyonlarverilen bu örneklerin hangilerinde sığaç kullanılır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir