S:1

Katkı maddeleri için;
I.Tek başına besin olarak tüketilebilir.
II. Doğal gıdalarda bulunmaz.
III. Sağlığa zararlıdır.
Özelliklerinden hangileri doğrudur?

Katkı maddeleri için; I.Tek başına besin olarak tüketilebilir. II. Doğal gıdalarda bulunmaz. III. Sağlığa zararlıdır.Özelliklerinden hangileri doğrudur? sorunun cevabı "II – III" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Bir buluşun veya uygulama alanında kullanma hakkının bir kimseye ait olduğunu gösteren belgeye ....................... denir.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Uygurlara ait olan destan hangisidir? Türkiyede yargı organı hangi kurumdur? 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ile ilgili olarak aşağıdaki seçeneklerden hangisi yanlıştır? Dostluk ve kardeşliğin temelinde aşağıdakilerden hangisi olmalıdır? 10 . ( a + 7) = 10. 9 + b .7 İfadesindeki a ve b yerine gelecek sayıların çarpımı kaçtır? Aşağıdakilerden hangisi özel isim olarak da kullanılır? Aşağıdakilerden hangisi çevre dostu, yenilenebilir enerji kaynakları arasında yer alır? Allaha çağıran, salih amel işleyen ve ‘Kuşkusuz ben Müslümanlardanım diyenden daha güzel sözlü kim vardır. (Fussilet suresi, 33. ayet)Aşağıdakilerden hangisi bu ayette söz edilen kişilerin özelliklerinden biri değildir? Ses ile ilgili, I- Titreşimler sonucu oluşur. II- Dalgalar halinde her yöne yayılır. III- En hızlı boşlukta yayılır. ifadelerden hangileri doğrudur? Kara yollarında trafik işaret levhalarının konulma amacı aşağıdakilerden hangisidir? Tolga: Would you like - - - - to the party with us?Mario: Of course. Wait a minute. Düşünce şüpheyle başlar, kendisine zıt olanlarla gelişir; bu yüzden zıt düşüncelere kulaklarımızı tıkamak, düşünce ufkumuzu yok eder.Aşağıdakilerden hangisi bu cümleyle anlamca çelişir? Aşağıdakilerden hangisi kişisel bakım yaparken kaynakları verimli kullanmak değildir? Meryem teneffüste arkadaşı Ceylanın koşarak merdivenlerden çıktığını gördü. Ona yaptığı bu davranışın hatalı olduğunu söyledi.Ceylan hangi alan ile ilgili okul kuralına uymamıştır? I. Of, bu çocuk hiç laf dinlemiyor!II. Yapım ekleri sözcüğün anlamını ve yapısını değiştirir.III. Ah! Ne olurdu şimdi biz de orada olsaydık?IV. İstediğiniz siparişler elinize ulaştı mı?Numaralanmış cümlelerin hangilerinde dil, heyecana bağlı işleviyle kullanılmıştır? ............ İpek Yolu Orta Asya toplumları arasında hakimiyet mücadelesine neden olmuştur............ Türk devletlerinin ekonomik yönden güçlen- mesinde İpek Yolunun rolü önemlidir............ Türk Arap savaşlarına İpek Yoluna hakim olma mücadelesi etkili olmuştur............ İpek Yolu kervanlarla yapılan kara ticaret yolu özelliğindedir.Doğru bilgilerin başına ‘D Yanlış bilginin başına ‘Y getirilirse, aşağıdaki sıralamadan hangisi doğru olur? "Heyy bana bakın" Yukarıdaki cümlenin sonuna hangi noktalama işareti konulmalıdır? Kuran-ı Kerimde ........ tane peygamberin adı kesin olarak geçmektedir.Boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? 2 litrelik şişedeki kolonya 100 mL ‘lik şişelere doldurulacaktır. Bu iş için kaç şişe gerekir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir