S:1

Aşağıdakilerden hangisi sağlıklı bir besinin taşıdığı özelliklerden biri olamaz?

Aşağıdakilerden hangisi sağlıklı bir besinin taşıdığı özelliklerden biri olamaz? sorunun cevabı "Zedelenmiş" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
A - - - - is someone who practices predicting of a persons life and earns money by this way. 7x + 14y - 3 cebirsel ifadesinin katsayıları toplamı kaçtır? Marşa basılıp motor çalıştığında aşağıdakilerden hangisinin sönmesi gerekir? Aşağıdakilerden hangisi bileşik kesirdir? Aşağıdaki ifadelerden yanlış olan seçeneği işaretleyiniz. Aldığımız bir ürünün hatalı olması durumunda, tüketici olarak ürünü değiştirme hakkını kullanabilmemiz için ürünü satın alırken aşağıdakilerden hangisini de almamız gerekir? Aşağıdakilerden hangisi devletin temel görev yerine getirdiği organlardan biri değildir? Aşağıdakilerin hangisi gereklilik cümlesidir Aşağıdakilerden hangisi hava kirliliğine karşı alınabilecek önlemlerdendir? Isıyı iyi iletmeyen maddelere ................ denirCümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Aşağıdakilerden hangisi küresel ısınma ile meydana gelebilecek olaylardan biri değildir? Makineleşme ilk olarak endüstrinin hangi alanında başlamıştır? Mahkemelerde işveren ile işçinin, zengin ile fakirin, kadın ile erkeğin eşit olması cumhuriyetin hangi temel niteliğinin gereğidir? Aşağıdakilerden hangisinde kuvvetin şekil değiştirme etkisine örnektir? Küresel iklim değişikliği ile birlikte son 30 yılda kar yağış oranı yüzde 10 azaldı. Bu durum yapay kar kullanımını artırdı. Özellikle kayak pistlerinin yapımındayapay kar kullanılmaya başlandı. Ancak yapay kar doğaya önemli ölçüde zarar veriyor. Örneğin bu karın yapımında kullanılan su pompaları yüksek düzeyde hava kirliliğine neden oluyor. Ayrıca insan yapımı kar, doğal kardan 50 kat sert, 4 kat ağır olduğu için kayakçıların yaralanmasına ve toprak erozyonuna neden oluyor. Yapay karın geç erimesi büyük odunsu bitkiler, geç açan çiçekler ve kuşlar için de ölümcül etki yapıyor. Özetle yapay kar yapımının yol açtığı sosyal-çevresel maliyet çok büyük.Bu parça aşağıdaki metin türlerinin hangisinden alınmıştır? De ki: Şüphesiz benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm hepsi alemlerin Rabbi Allah içindir. (Enamsuresi, 162. ayet)Bu ayete göre ibadetlerin yapılış amacı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Bilişim Suçu değildir? Yürümek fiili anlam bakımından hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Edisonun buluşudur? Aşağıdakilerden hangisi Fatihin İstanbulu almak için yaptığı hazırlıklardan biri değildir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir