Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Ahmet, okula gitmek için tam evden çıkmak üzereyken annesi okulda daha başarılı olmasını istediği oğluna hangi dilek ve dua ifadesini kullanmış olabilir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Ahmet, okula gitmek için tam evden çıkmak üzereyken annesi okulda daha başarılı olmasını istediği oğluna hangi dilek ve dua ifadesini kullanmış olabilir? sorunun cevabı "Allah zihin açıklığı versin." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Vicdanın da sesini dinleyerek aklımızı nerede kullanırsak iyi ve doğru davranış olur?                                    KORKULUK VE KIRLANGIÇTarlalardaki, bostanlardaki korkuluğu hepiniz bilirsiniz değil mi? Eski bir ceketi, yamalı pantolonu, hele hele yırtık pırtık şapkası ile çok hoştur. İşte bu korkuluklardan bir tanesi, sıcak bir bahar günü, kendi kendine türkü söylüyormuş. “ Hiç korkuluk da türkü söyler mi?” demeyin. Yalnız olunca hava da mis gibi bahar kokunca herkes bir şeyler yapmak ister. Bizim korkuluk da tarlanın üstünden uçup giden leyleklere, kırlangıçlara imrenerek bakıyor,  “Ah ne olur, bir tanesi türkümü duysa da yanıma inse.” diyormuş. Havada dönüp duran kırlangıçlardan bir tanesi aşağıya bir göz atmış. Gözlerine inanamamış. Aşağıda bir korkuluk, neşesi ile yeri göğü birbirine katmıyor mu!  Kırlangıç şöyle aşağıya doğru süzülmüş. Doğrusu ya her zaman görmeye alıştığı asık suratlı korkuluklara bu hiç benzemiyormuş.Korkuluk kendi kendine ne yapıyormuş? Aşağıdakilerden hangisi temel bir büyüklük değildir? Rükûsu ve secdesi olmayan namaz türü aşağıdakilerden hangisidir? Haklarımızın ihlal edildiği durumlarda aşağıdakilerden hangisinin yapılması yanlıştr? Bilinçli tüketici olarak hazır gıda alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Aşağıdakilerden hangisi bunlardan biri değildir? Anne, baba ve kardeşlerden oluşan en küçük toplumsal birim aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi dini bayram veya İslam dini ile ilgili özel bir gün değildir? Aşağıdakilerden hangisi milli bayramlarımızdan değildir? İletken bir cisim elektroskobun topuzuna dokunmadan yaklaştırıldığında;I. Yapraklar biraz daha açılırsa cisim elektroskopla aynı yüklüdür.II. Yapraklar biraz kapanırsa cisim elektroskopla zıt yüklüdür veya yüksüzdür.III. Yapraklar tamamen kapanıp tekrar açılırsa cisim elektroskopla zıt yüklü ve cismin yükü elektroskobun yükünden çok daha fazladır.yargılarından hangileri doğrudur? “ocak – okyanus – orta – olta” kelimelerini sözlük sırasına göre sıraladığımızda hangi sıralama doğru olur? Kenar mahalleler. Birbirlerine cerahatli adaleler gibi geçmiş, yaşlanmış tahta evler. Her yağmurda, her küçük fırtınada sancılanan ve biraz daha eğrilip büğrülen bu evlerin önünden her geçişimde, çoğunun ayrı ayrı maceralarını takip ederdim.            Parçada altı çizili kelimelerin çeşidi sırasıyla aşağıdakilerden hangisidir?