S:1

Daha temiz ve yeşil şehirler için el ele vermeliyiz.
Cümlesinde altı çizili sözcüğün eşanlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?

Daha temiz ve yeşil şehirler için el ele vermeliyiz.Cümlesinde altı çizili sözcüğün eşanlamlısı aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Kent" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aynı hızla 4 saatte 408 km giden otobüsün 1 saatte gittiği yol kaç kmdir? Kütle kavramı ile ilgili;I. Birimi kilogramdır.II. m sembolü ile gösterilir.III. Temel bir büyüklüktür.IV. Vektörel bir büyüklüktür.V. Dinamometre ile ölçülür.yargılarından hangileri doğrudur? Aşağıdakilerin hangisinde, aynı türde birden fazlafiilimsi kullanılmıştır? 7 - 3 – 1 - 2Yukarıdaki rakamları birer defa kullanarak oluşturabileceğimiz üç basamaklı en büyük ve en küçük sayıların farkı kaçtır? Aşağıdakilerden hangisi imanın insana kazandırdığı özelliklerden değildir? I. Klorofil taşımaII. Elektron taşıma sistemi (ETS) içermeIII. Solunum enzimleri taşımaVerilenlerden hangileri mitokondri ve kloroplast organellerinde ortaktır? I meet my friends ............. Sundays. Hz. Muhammed (sav.)in Medine Döneminde toplantı için kullandığı mekân hangisidir? Ali bey 1352 TLye aldığı TV için 200 TL peşinat ödüyor. Kalan borcunu 9 ayda ödediğine göre Ali bey aylık kaç TL taksit öder? Dünya edebiyatında fabl türünde ün yapmış yazar aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi tarih öğrenmenin sağladı-ğı faydalardan biri değildir? Hepsi de güçlü bir iradeye ve keskin bir kavrayış yeteneğine sahip olan İbrahim, İshak ve Yakubu hatırla!(Sâd suresi, 45. ayet)Bu ayette, peygamberlerde bulunan ortak özelliklerden hangisine değinilmiştir? Aşağıdakilerden hangisinde grup-rol ilişkisi bulunmamaktadır? Bugünkü Slav topluluğunun oluşmasında hangi Türk topluluğunun daha çok katkısı olmuştur ? Bir otobüste 43 yolcu vardır. Durakta 19 kişi iniyor, 4 kişi biniyor.Otobüste kaç yolcu kalmıştır? Trafiği düzenlemekle görevli kişi kimdir? 20 ile 30 ‘un arasındaki fark kaçtır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde eş anlamlı kelimeler birlikte bulunmaktadır ? I. Endoplazmik retikulumII. LizozomIII. MitokondriIV. RibozomYukarıda verilen organellerden hangileri tek katlı zara sahiptir? Hz. Peygamber hangi şehirde dünyaya gelmiştir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir