S:1

İnsanlar çalıştıkça tecrübe kazanırlar.
Cümlesinde altı çizili sözcüğün eş anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?

İnsanlar çalıştıkça tecrübe kazanırlar.Cümlesinde altı çizili sözcüğün eş anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Deneyim" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki sözlü anlatım türlerinden hangisi okullarda düzenlenmeye en elverişli türdür? Erzurum Kongresinde alıan Millî iradeyihâkim kılmak esastır. kararı, aşağıdaki Atatürkilkelerinden hangisiyle doğrudan ilgilidir? 15/18 kesrinin en sadeleştirilmiş şekli hangisidir? Ödev ve araştırmalarımızda yararlandığımız eserleri, kitapları, dergileri çalışmamızın hangi bölümünde gösteririz? Görme engelli insanlar Braille(Breyl) alfabesini kullanarak okuyabilirler. Bu alfabe altı tane kabartılmış noktadan oluşur.Yukarıdaki anlatıma göre okuma sırasında hangi duyu organı kullanılmaktadır? Türkiye Selçuklu Devleti Miryokefalon Muharebesini aşağıdakilerden hangisi ile yapmıştır? 3/4 kesrinde 3ün bulunduğu bölüme ne ad verilir ? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde edat yoktur? Deve güreşleri denilince akla ilk gelen ilimiz hangisidir ? Düden Şelalesi hangi şehrimizdedir? Bilgilendirici trafik işaret ve levhaları genel olarak hangi sembolle gösterilmiştir? "Televizyon" kelimesin son hecesi aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi, insanlar arasındaki iletişimi olumsuz etkileyen hatalı bir davranıştır? I. Işıktaki kırılmalar cisimleri bize olduğundan farklı gösterebilir.II. Sabahtan akşama kadar dere kenarında sohbet ettiler.III. Ele aldığı konuyu tuvaline çok güzel yansıtmıştı.IV. Dört daireli bir apartman yaptırmak istemişti.Numaralanmış cümlelerden hangi ikisinde terim kullanılmıştır? Dinleri uğruna Mekkeden-Medineye göç eden Müslümanlara ne ad verilir? Aşağıda verilen yön bulma metotlarından hangisi yanlıştır? Vatandaşların devlete karşı görevlerinin yanı sıra, devletin de vatandaşlarına karşı görevleri vardır.Aşağıdakilerden hangisi devletin görevleri arasında yer alır? Peygamberimiz bir hadis-i şerifinde bu kişileri ''Allah'ın en hayırlı kulları'' olarak değerlendirmiştir.Peygamberimizin bu övgüsüne ulaşan kullar kimlerdir? Geçmişte yaşamış toplumlara ait kalıntıları inceleyen kazı bilimi aşağıdakilerden hangisidir? Peygamberimiz (sav)in doğumu sırasında meydana gelen olayları ve hayatından bazı kesitleri anlatan şiirlerin en ünlüsü Vesiletün-Necât isimli eseri kim yazmıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir