S:1

Aşğıdaki terimlerden hangisi dini bir terim değildir?

Aşğıdaki terimlerden hangisi dini bir terim değildir? sorunun cevabı "İyi  günler " dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Bir kısa kenarının uzunluğu 18 metre olan ve bir uzun kenarının uzunluğu, bir kısa kenarının uzunluğundan 12 metre fazla olan dikdörtgen şeklindeki bahçenin etrafına 4 sıra dikenli tel çekilecektir. Elimizde 500 metre dikenli tel olduğuna göre kaç metre dikenli tel artar? Aşağıdakilerden hangisi Cahiliye toplumundaki inançlardan değildir? Aşağıdaki masallardan hangisi TÜRK KÜLTÜRÜ ne aittir ? Aşağıdakilerden hangisine gelen mi eki soru eki olduğu için ayrı yazılır? 34 ile 44 arasında kaç tane tek sayı vardır? I- Mekke'nin Fethi II- Bedir Savaşı III- Uhud Savaşı IV- Hendek Savaşı Verilen olayların kronolojik sıralaması, aşağıdakilerin hangisinde doğru olarak verilmiştir? Hangi seçenekteki kuvvetler doğru olarak ikiye ayrılmıştır? Atatürkün Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük sözünde Onun en çok hangi yönü vurgulanmıştır? Aşağıdakilerden hangisi sorumluluklarımızdan birisi değildir? Vakit gelince kuşlar uzaklara uçar. Cümlesinde altı çizili kelime yerine hangisi kullanılabilir? Osmanlı İmparatorluğunda ilk nüfus sayımı hangi padişah zamanında yapılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi, Sana (Allah yolunda) ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: Maldan harcayacağınız şey, anne, baba, yakınlar, yetimler, fakirler ve yolcular için olmalıdır. (Bakara 215) Ayetinden çıkarılamaz? Aşağıdakilerden hangisi hava kirliliğinin önlenmesinde etkili değildir? Ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapan ve taşıma kapasitesi şoförü dâhil 9 kişiyi geçen araçların şoförlerinin, 24 saatlik herhangi bir süre içinde toplam olarak kaç saatten fazla araç sürmeleri yasaktır? Ali 3 yaşında, Ayşe ise 5 yaşındadır.240 tane ceviz Ali ve Ayşe'ye yaşları ile doğru orantılı olacak şekilde paylaştırılıyor. Buna göre Ayşe'ye düşen ceviz miktarı aşağıdakilerden hangisidir? Suyun buz haline gelmesine ne denir? Sosyal medyada paylaştığımız bilgiler, fotoğraflar hakkımızdaki her şeyin başkaları tarafından öğrenilmesine neden olmaktadır. Sosyal medyadaki bazı art niyetli kişiler bu bilgileri bize karşı kullanabilmektedir.Bu bilgiye göre paragrafta aşağıdakilerden hangisi vurgulanmak istemiştir ? Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Dünyamız aşağıdaki geometrik şekillerden hangisine benzer? İslam dini baskı ve zorlamaya karşı çıkar. Müslümanların hâkim olduğu Şam, Kahire, İstanbul ve Mardin gibi şehirlerde kilise, havra ve caminin yan yana bulunması bu duruma örnektir. Buralarda yaşayan farklı din mensupları rahatça dinlerini yaşamakta ve olumsuz bir durumla karşılaşmamaktadır.Bu durum aşağıdakilerden hangisinin bir göstergesidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir