S:1

Hz.Muhammed adı anılınca aşağıdakilerden hangisini söylemeliyiz?

Hz.Muhammed adı anılınca aşağıdakilerden hangisini söylemeliyiz? sorunun cevabı "Sallallahu aleyhi vesellem " dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Deniz kıyısı, doğal yaşam alanına güzel bir örnektir. Bitkiler ve hayvanlar, burada değişen koşullara uyum göstererek yaşar. Günde iki kere, deniz yükseldiği için tuzlu suyun altında kalırlar. Deniz alçaldığında ise açık havaya çıkarlar.Bu metnin konusu aşağıdakilerden hangisidir? Şair kelimesinin eş anlamlısı nedir? Şimdi Raif Efendinin sarsılmaz sükûnetini, insanlar ile ilişkilerini, garip çekingenliğini gayet iyi anlıyordum. Etrafını bu kadar iyi tanıyan, karşısındakinin ta içini bu kadar keskin ve açık gören bir insanın heyecanlanmasına ve herhangi bir kimseye kızmasına imkân yoktu. Raif Efendi, benim için tekrar merak edici bir hâl almıştı.Bir romandan alınan bu parça edebiyatın aşağıdaki bilim dallarının hangisiyle ilişkisi olduğunu gösterir? Birbirine paralel çizgiler bizden uzaklaşınca kesişiyor gibi görünür.Verilen ifade aşağıdaki kavramlardan hangisi ile ilgilidir? Aşağıdakilerden hangisinin köşegenleri birbirini dik keser? Aşağıdakilerden hangisi, I. İnönü Muharebesinin sonuçlarından biridir? Devletin web site adresi aşağıdakilerden hangisidir? Parçalara ayrılmış bir Planaryada, her bir parça eksik kısımlarını mitoz ile tamamlar ve yeni bireyler oluşur.Buna benzer bir duruma bitkiler aleminden örnek verilmek istenirse aşağıdaki eşeysiz üreme çeşitlerinden hangisi kullanılmalıdır? 6 balonun yarısı kaç balondur? Hangi seçenekteki ifade yanlıştır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde büyük harflerin kullanılışı ile ilgili yanlış yapılmıştır? Aşağıdaki yazı türlerini iki gruba ayırırsak hangisi tek kalır? Türk kadınlarına muhtarlık seçimlerine katılma hakkı kaç tarihinde verildi? 52' den başlayarak ikişer ritmik sayarken 5. sıraya hangi sayı gelir? Aşağıdakilerden hangisi yalın bir sözcüktür? Hayat düğümü olarak bilinen yapı aşağıdakilerden hangisidir? Rakamları birbirinden farklı, 8 basamaklı en küçük çift sayı kaçtır? 5542 – 4795 = ?​Yukarıda verilen çıkarma işleminin sonucu kaçtır? Aşağıdaki bilgiler doğru ise yay ayraç içine D , yanlış ise Y yazınız.(.......) Doğal afetlerden sonra toplumsal yardımlaşma, kardeşlik ve dostluk duygularını geliştirir.(.......) Milli kültür başka kültürlerden etkilenmez ve yıllarca değişmeden aynı kalır.(.......) Darülaceze 1995 yılında öksüz ve yetim çocuklara sahip çıkmak amacıyla kurulmuştur.(.......) Ön yargılar farklılıklara saygının önündeki bir engeldir.(.......) UNESCO, Birleştirilmiş Milletlere bağlı, çocuk haklarını savunan çocuklara yardım fonudur. Aşağıdakilerden hangisi sürüş güvenliğini olumsuz yönde etkiler? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir