S:1

Selma Hanım, çocuğunu okula gönderirken dini ifade olarak ona ne demiş olabilir?

Selma Hanım, çocuğunu okula gönderirken dini ifade olarak ona ne demiş olabilir? sorunun cevabı " Allah zihin açıklığı versin." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Nevruz Bayramı aşağıdaki ülkelerin hangisinde kutlanmaktadır? Aşağıda verilen cümlelerden hangisinde altı çizli sözcük terim anlamlıdır? Aşağıdakilerin hangisinde soru eki doğru ayrılmıştır? Şiddetli kar yağışı olduğunda il genelinde okulların tatil olduğunu, aşağıdaki hangi yönetim birimi ilan eder? Hz. Muhammed (sav.) hicretten sonra Mekkeden gelen muhacirleri Medineli Müslümanlar ile kardeş ilan etmişti. Medinede yaşayan Yahudi kabileleri ile de bir antlaşma yapmıştı. Ayrıca Medinedeki kabileler arasında bir anlaşmazlık çıktığında aralarında uzlaşma sağlardı.Bu metinde, Hz. Muhammedin (sav.) aşağıdaki konulardan hangisine verdiği önem vurgulanmaktadır? Aşağıdaki araçlardan hangisi şehir cereyanı ile çalışmaz? Buhar gücünden faydalanan .................................düdüklü tencereyi icat etti.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Ben şunu verdim, o da bana bunu verdi. Cümlesinde kaç adıl vardır? Ayşe okuldan eve geldiğinde daha içeri girmeden yemek kokularını almıştı. Çok acıktığı için hemen ellerini yıkadı ve yemeğe oturdu. Yemek çok güzel görünüyordu ama biraz tuzsuzdu.Yukarıdaki hikâyede Ayşe sırsıyla hangi duyu organlarını kullanmıştır? Hangisi 4 kelimeden oluşmuş bir cümledir? Aşağıdaki bilgilerden hangisini fosillerden edinemeyiz? 1/5 kesri ile 6/30 kesrini karşılaştırırsak, sonuç aşağıdakilerden hangisinde verilmiştir? Aşağıdakilerden hangisi uyumadan önce yaptığımız kişisel bakım faaliyetidir? Ey insanlar! Kanlarınız ve mallarınız, Allaha kavuşacağınız güne kadar dokunulmazdır.Peygamberimizin Veda Hutbesindeki bu ifadesi aşağıdakilerden hangisini korumaya yöneliktir? Bilimsel yazılarla makale türünün karşılaştırıldığı aşağıdaki yargılardan hangisi yanlıştır? 653 X 20 = ?​Yukarıda verilen çarpma işleminin sonucu kaçtır? Aşağıdakilerden hangisi Paleozoik' de gerçekleşmiştir? 1. Müzenin çocuk bölümü de vardı ama maalesef tadilat nedeniyle kapalıydı, bu yüzden gezemedik.2. Gezdiğimiz müzeler içinde en etkileyici olanı Arkeoloji Müzesiydi.3. Ben de bu müzenin gezemediğimiz bölümleriyle ilgili İnternetten araştırma yaptım.4. Yaz boyunca İstanbulda gezilecek çok yer vardı, vaktimiz de boldu.5. Biz vaktimizi müze gezilerine ayırmayı tercih ettik.Numaralanmış cümlelerle anlamlı bir metin oluşturulmak istenirse doğru sıralama nasıl olur? Ekosistemde doğal kaynaklı bozulmalar biyolojik çeşitliliğin azalmasına neden olabilir.Buna göre seçeneklerden hangisi doğal kaynaklı bozulmalardan değildir? Tarih, coğrafya, biyografi, tıp, sosyoloji vb. sahalarda kaleme aldığı eserlerinin bir kısmı Arapça bir kısmı Türkçedir. Eserleriyle bilim dünyasına ışık tutmuş sanatçının bazı eserleri şunlardır: Keşfuz Zunün, Cihannüma, Fezleke....Bu parçada tanıtılan sanatçı aşağıdakilerden hangisidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir