Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
77.48 işleminin sonucunu çarpma işleminin çıkarma işlemi üzerinde dağılma özelliği şeklinde gösterimi aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
77.48 işleminin sonucunu çarpma işleminin çıkarma işlemi üzerinde dağılma özelliği şeklinde gösterimi aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "77. (100-52)" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Bir bakanın kendi bakanlığında izlediği politika ya da Hükümetin genel politikası hakkında TBMM tarafından denetlenmesine ne denir?  Aşağıdaki cümlelerin hangisinde altı çizili kelime gerçek anlamda kullanılmamıştır?  “Kişi, kendisi için istediğini başkaları için de istemedikçe olgun mümin olamaz.”Bu hadiste, ibadetler ile ilgili aşağıdaki yargılardan hangisi vurgulanmaktadır? Aşağıdakilerden hangisi bir ulaşım türü değildir? 18 kalem 3 kişiye eşit olarak paylaştırılırsa her bir kişiye kaç kalem düşer? Kısmetindir gezdiren yer yer seniArşa çıksan akıbet yer yer seniHer iki dizede de tekrarlanan ‘‘yer’’sözcüklerinin arasındaki anlam ilişkisi aşağıdakilerin hangisine örnektir? Aşağıda verilen eşitliklerden hangisi yanlıştır?  (I)Her zaman kolayı yazmaktansa zoru yazmayı tercih ettim. (II) Zorlukların kolayımageldiğini söyleyebilirim.(III) İçimde okte olarak kalmış cevapsız meselem yoktur.(IV) Yazdıkça ferahlarım.   Yukarıdaki numaralandırılmış cümlelerin hangisi yüklemin türüne göre farklıdır?    Aşağadaki dizelerin hangisindeki altı çizili sözcükte ad aktarması (mecaz-ı mürsel ) vardır? I like wlale but I don' t like ducks.Cümlesinin Türkçe karşılığı hangisidir? ÇOCUKLARIM VE BEN        Güneşli bir ilkbahar günüydü. Çocuklarımı da alıp dışarı çıktım. Çocuklar yanlarına toplarını da almak istediler. Bütün erkek çocuklar gibi bizim çocuklarda top oynamayı seviyorlardı. Onları kırmak istemedim. Top oynayabilecekleri genişçe bir yere geldik. Ben bir bankta oturup onları izlemeye başladım. İki kardeş top oynamaya başladılar. Topun peşinden koşmayı ne kadar da seviyorlar.  Gözleri toptan başka hiçbir şeyi görmüyordu.        O kadar mutlu ve neşeliydiler ki, insanın çocuk olup onlara katılası geliyordu. Daha fazla dayanamadım. Bende topa bir iki kez vurdum. Amacım yanlarında olduğumu hissetmelerini sağlamaktı.       Çocuklarda bundan çok memnun oldular. Beni de oyuna katmak istediler. Aman Allah’ım ne kadar da güzel bir gündü. Bunu sık sık tekrarlamalıyım. Nasıl bir gün geçirdiklerini düşünüyorlar? Çizgi filmlerde çalışan seslendirme sanatçılarının işi, ekibin öteki elemanlarının yaptıkları işler kadar yaratıcılık ister. Homurdanmaktan tutun, kahkaha atmaya kadar pek çok farklı sesi çıkarmanın yanında, seslendirilen kahramanın kişiliğine uygun ses tonu da önem taşır.Bu parçada vurgulanmak istenen düşünce aşağıdakilerden hangisidir?