Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Her sabah 11 mekik, her akşam 5 şınav çeken Hakanın bu yılın herhangi bir ayı içerisinde çektiği şınav ve mekik sayısının toplamının gösterimi aşağıdakilerden hangisi olamaz?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Her sabah 11 mekik, her akşam 5 şınav çeken Hakanın bu yılın herhangi bir ayı içerisinde çektiği şınav ve mekik sayısının toplamının gösterimi aşağıdakilerden hangisi olamaz? sorunun cevabı "(30 X 11) + 5" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

294-123 işleminde fark kaçtır? Aşağıdaki maddelerden hangisi aynı zamanda cisimdir? 2 kg unun 750 g ile pasta yapılmıştır. Geriye kaç g un kalmıştır? Zorunlu mali sorumluluk sigortası hakkında aşağıda verilen bilgilerden hangisiyanlıştır? I. CuII. O2III. Neyukarıdaki taneciklerden hangileri için Van der Waals yarıçapı hesaplanır? Aşağıdakilerden hangisi olağanüstü yönetim usullerinin sebepleri arasında yer almaz? Resmî Yazışmalarda Uygulanacak Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’e göre, Belgeye süresi içinde cevap verilmemesi durumunda muhataba yazılan yazıya ne denir?                                           CANIM KİTAP        “Benim kitaplarım hep çiçek kokar. Renk renk güzellik kokar barış ve sevgi yayılır onların ortamında. Belki bu yüzden, kitaplarımla birlikte evimizde daha güzel bir dünya oluşur. En güzeli, ben daha anlayışlı, daha içten, daha sevecen biri oluverdim. Kuşlarla, kelebeklerle, ağaçlarla, bulutlarla dost oldum. Onları bizim insan yanımızla bütünleyerek değerlendirmek ne yararlı bir oyunmuş meğer.” Evde daha güzel bir dünya oluşmasının sebebi parçaya göre nedir? Mütevazı olmak, sahip olunan imkân, varlık ve güzelliklerden dolayı gurura kapılmamaktır. Mütevazı kelimesi alçak gönüllü anlamına gelir. Allah mütevazı olanları Furkân suresi, 63. ayette şu şekilde övmektedir: “Rahman’ın has kulları o kimselerdir ki onlar yeryüzünde tevazu ile yürürler...”Aşağıdakilerden hangisi mütevazı bir insanın davranışıdır? Kur’anı kerim kolaylıkla ezberlenebilmesi, anlamının kolaylıkla anlaşılabilmesi, uygulanabilmesi ve kalplere iyici yerleşmesi için bir defa da değil, bölümler halinde indirilmiştir. Sureleri oluşturan cümlelere ne ad verilir? Aşağıdakilerden hangisi Veda Hutbesindeki mesajlardan değildir? Aşağıdaki cümlelerde geçen altı çizili kelimeler- den hangisi terim anlamda kullanılmamıştır?