S:1

12 + (5 . 6 + 3) + 70 işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?

12 + (5 . 6 + 3) + 70 işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "46" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Ey Muhammed! De ki: Ben de ancak sizin gibi bir insanım. Ne var ki bana sizin ilahınız ancak bir tek ilahtır diye vahyolunuyor. Kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa yararlı bir iş yapsın ve Rabbine ibadette kimseyi ortak koşmasın. (Kehf suresi, 110. ayet) Verilen ayette Hz. Peygamberin hangi yönüne değinilmemiştir? Kronoloji sözcüğü size neyi çağrıştırır? Aşağıdakilerden hangisi grubun özellikleri arasında yer almaz? Hz Muhammede sevgimizi bağlılığımızı ve saygımızı belirtmek için yaptığımız duaya ...................... denir. Boşluk nasıl doldurulmalıdır? Birler bölüğü 28, binler bölüğü 521 olan doğal sayı nedir? Efe kelimesinin eş anlamlısı nedir? Aşağıdakilerden hangisi Okul Gelişim Yönetim Ekibinde yer almaz? Programlama sürecinde işlem yaparken mantıksal operatörleri ve matematiksel operatörleri kullanmaktayız.Aşağıdakilerden hangisi matematiksel operatörler arasında yer almaz? Annemin 900 lirası var. Parasının 3/15 si ile bana kazak aldı. 6/15 si kardeşime pantolon aldı. Annem toplam kaç lira harcadı? Aşağıdakilerden hangisi millî kültürümüzün örneklerinden değildir? Bana ne aldın? cümlesinin cevabı hangisi olabilir? Aşağıdakilerden hangisinin trafikteki araçlarda bulunması zorunludur? T.C. Anayasasına göre aşağıdakilerden hangisi siyasi haklar ve ödevlerdendir? Aşağıdakilerden hangisi Dünyanın kendi ekseni etrafında dönmesi sonucu oluşur? Güneş tutulması gerçekleştiğinde, Ay hangi evrededir? Aşağıdakilerden hangisi ekonomik faaliyetin tanımıdır? ... tarih hayal mahsulü olamaz. Tarih yazarken gerçek olayları bulmaya çalışmalıyız. Eğer bunları bulamazsak meçhuliyeti ve bu noktadan cehlimizi itiraf etmeden çekinmeyelim.Atatürkün bu sözüne bakarak bir tarihçi için özellikle aşağıdakilerden hangisini vurguladığı söylenebilir? Hz. Muhammedin ismini söyleyince ve duyunca ne söyleriz? Aşağıdakilerden hangisi sebep –sonuç cümlesidir? "Yaptığım resimleri sana vermiştim, nereye koydun?" cümlesinde hangi kelimeler zamirdir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir