S:1

27 : 9 . 3 + 3 . 9 işleminin sonucu kaçtır?

27 : 9 . 3 + 3 . 9 işleminin sonucu kaçtır? sorunun cevabı "36" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
... Encîr hâr u ratbdur. Bedeni semürdür, tabîatı yum-şadur, öksürüğe eyüdür, balgamı bişürür, safrâyı arturur. Çok yemek giciyik eyler ve ıssı mizâclu kişilere sıtma getürür. Islâhı ekşi nesneler iledür ammâ yubûseti giderür ve susuzlığı keser ve bevl yolını arıdur. Taze vaktında olsa akreb sokduğı yere vursalar hoş eder. Kurusı vaktında dahi hem yeyeler hem akreb urdığı yere vuralar mazarratın giderür....Bu metin aşağıdaki eserlerin hangisinden alınmıştır? Aşağıdaki illerimizin hangisinde görülen nüfus yoğunluğunun nedeni sanayisinin gelişmiş olmasıdır? Hangisi silindir içinde sıkıştırılmış olan yakıt-hava karışımını elektrik kıvılcımı ileateşler? Aşağıdakilerden hangisi İznik Konsilinde kabul edilen İncillerden biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi karşıya geçişlerde güvenli olmayan yerlerden biridir? Yumuşak sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamda kullanılmıştır? Aşağıda verilen atasözlerinden hangisi konusu bakımından diğerlerinden farklıdır? Peygamberimizin doğum ve vefat yeri aşağıdakilerden hangisinde doğru verilmiştir? İyi işçi, iyi memur, iyi tüccar, iyi sanatçı... olmak daha çok neye bağlıdır? Seçeneklerden hangisi İmanın Şartlarından birisi değildir ? 7 saat kaç çeyrek saattir? Aşağıdakilerden hangisi Tanzimat Döneminde edebiyatımıza giren türlerden biri değildir? Giysilerin kırışıklıklarını düzeltmek için aşağıdaki araçlardan hangisi kullanılır? Bu haftanın verdiği Öğütleri tutalım.Bir lira artırıp Kumbaraya atalım.Okulunuzda kutladığınız aşağıdaki belirli gün ve haftalardan hangisinde bu şiiri arkadaşlarınıza okuyabilirsiniz? Sağlıklı büyümesi gereken bir çocuk aşağıdakilerden hangisi yapmamalıdır? Türkiye fiziki haritasında aşağıdakilerden hangisi gösterilemez? Merhaba arkadaşlar. Benim adım Selim. Biz köyde yaşıyoruz.Köyümüz şipşirin bir köydür.İnsanları çok çalışkandır. Leylekler ilkbaharda köyümüze gelir.Dedem onlara yuva yapar. Bazı yaramaz çocuklar leyleklere taş atarlar.Çocuklar onlara taş attığı için leylekler çok üzülür.Leyleklerin çok uzun bacakları ve gagaları var. Onlar kurbağa, solucan hatta yılan bile yerler. Leylekler köye ne zaman geliyormuş? Osmanlı Devletinde şeri davalara bakan görevli aşağıdakilerden hangisidir? Uygulanan kuvvet ortadan kalktığında hangi cisim eski halini almaz? Kendine, başkalarına, çevreye ve vatanına karşı görevlerini yerine getiren bir kişiyi hangisi ile nitelemek doğru olur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir