S:1

( 7 . 12 - 20) + ( 25+ 40 : 2) Yukarıda verilen işleminin sonucu seçeneklerden hangisidir?

( 7 . 12 - 20) + ( 25+ 40 : 2) Yukarıda verilen işleminin sonucu seçeneklerden hangisidir? sorunun cevabı "​109" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi cümle değildir? Aşağıdaki yerlerden hangisi Pasarofça Antlaşması ile Avusturyaya bırakılmıştır? Hac kimlere farz değildir? Küçük hanımlar, küçük beyler!Sizler, hepiniz, geleceğin yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşnerek ona göre çalışınız! ATATÜRKAtatürk yukarıdaki konuşmasını, millî bayramlarımızdan hangisinde yapmış olabilir? Çocuk Hakları Günü ne zaman kutlanır? Hangi cümlede kesme işareti yanlış kullanılmıştır? 7 – 19 sayıları hangi şıkta romen rakamları ile doğru verilmiştir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinin yazımı doğrudur? "okula - Meryem - bugün - gelmedi"Yukarıdaki sözcüklerle anlamlı bir cümle oluşturduğumuzda ilk sırada hangisi olur? Aşağıda verilen ifadelerden hangisi yanlıştır? Tanrım şâhid, duracağım sözümde Milletimin sevgileri özümde Vatanımdan başka şey yok gözümdeYar yatağın düşman almaz; giderim! Bu dizelerin teması aşağıdakilerden hangisidir? Allahın her şeyi gördüğünü, bildiğini bilen bir insan nasıl davranır? Hak ve özgürlüklerimiz ihlal edildiğinde aşağıdakilerden hangisini hissederiz? Aşağıdaki cümlelerin hangisi anlamca olumludur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde dökmek sözcüğü mecaz anlamda kullanılmıştır? "Yarın hava yağışlı ...................." cümlesinde noktalı yere hangisi getirilirse cümle anlamlı olur? Ali dördün küpünden altının karesini çıkarırsa hangi sonucu bulur?probleminin işlemi hancgi seçenekte doğru olarak verilmiştir? Türklerin topluluk halinde İslamiyeti kabul etmeleri hangi dönemde olmuştur? Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmî eğitim kurumlarında öğretmenlerin atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre, Atama izni verilen öğretmen kadrolarının en fazla % kaçı yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atamada kullanılır? Kur'an-ı Kerim ilk defa ve hangi gecede inmeye başlamıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir