S:1

Masaya dokunduğumuzda onun sert olduğunu hangi duyu organımızla anlarız?

Masaya dokunduğumuzda onun sert olduğunu hangi duyu organımızla anlarız? sorunun cevabı "Deri" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden verilenlerden hangisi atasözüdür? Özkütle için;I. Aynı maddeden daha fazla almak özkütleyi artırmaz.II. Sabit hacimde madde miktarı artarsa özkütle de artar.III. Maddeler için ayırt edici bir özelliktir.yargılarından hangileri doğrudur? Aşağıdakilerden hangisi temel ihtiyaçlarımızdandır? Ali tam öğle vakti önünü güneşe dönmüş durumda duruyor. Ali nin arka tarafında kalan yön hangisidir? "Çocukluk yıllarımı hiçbir zaman unutamıyorum." cümlesinde türemiş kelime aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi eylemin geleçekte yapılacağını belirtiyor? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde belirtilen eylemin zamanı farklıdır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde isim olmadığı halde ismin yerine kullanılan bir adıl (zamir) kullanılmıştır? Ramazan ayında orucunu kasten bozan kişi........................tutar.Boşluga ne gelmelidir? 15 haziran 2 hafta önceki tarih nedir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yapılmıştır? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi kalın ünlü ile başlayıp ince ünlü ile bitmiştir? Bir yazıda, okuyucuya verilmek istenen asıl düşünceye ne ad verilir? Kaynağın gönderdiği iletiye hedef olan kesime ne ad verilir? Bağımsız bir ülkede insanlar hangi durumu yaşamaz? Aşağıdakilerden hangisi suyu emmez? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde özel isimlerin yazımı ile ilgili bir yanlışlık yapılmıştır? Aşağıda verilenlerden hangisi Üretim Değer Meydana Getirmektir görüşüne aykırı bir açıklamadır? Bir gün nehirler gibi çağlayacak derindenDağlardan, ormanlardan sana akacak mıyım?Ey deniz, şöyle bir gün sana bakacak mıyım?Elma bahçelerinden, fındık bahçelerinden?Yukarıdaki dörtlükten aşağıdaki duyguların hangisi çıkarılamaz? Okul kelimesinin eş anlamlısı nedir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir