S:1

Yediğimiz yemeğin tuzlu olup olmadığını hangi duyu organımızla anlarız?

Yediğimiz yemeğin tuzlu olup olmadığını hangi duyu organımızla anlarız? sorunun cevabı "Dil" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Difüzyon ile ilgili;I. Taşıyıcı proteinler kullanılabilir.II. ATP harcanmadan gerçekleşir.III. Cansız ortamlarda gerçekleşemez.verilenlerden hangileri yanlıştır? Aşağıdaki kelimelerden hangisi sözlükte diğerlerinden sonra yer alır? "6" sayısını Romen rakamıyla yazılışı hangisidir? Rabbin ......................... anne babanın rızasına bağlıdır. Rabbin ....................ise, anne babanın öfkesine bağlıdır. Boşluğa ne gelmelidir? Aşağıdaki sözcüklerden hangisinin sonuna -a,-e,-ı,-i,-u,-ü ünlülerinden biri getirildiğinde ünsüz yumuşaması olmaz? Peygamberlerin, peygamberliklerini ispat için, Allahın izni ile gösterdikleri olağanüstü olaylara ne denir? 3-4-0-5 rakamlarını birer kez kullanarak yazılabilecek dört basamaklı en büyük ve en küçük doğal sayıların farkı kaçtır? 40ın 5e bölümünün 47 fazlası kaçtır? Na, Cu, H2, F2 gibi atomik veya moleküler yapıdaki bütün elementlerin yükseltgenme basamağı kaçtır? Plastik,metal,cam,kağıt gibi katı atıkların birbirinden ayrılarak geri kullanılabilir hale getirilmesine .....................denir. Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Koray Öğretmen sınıfa girdiğinde, sınıftaki öğrencilerin yorgun ve bitkin olduğunu fark eder. Nedenini sorduğunda; bir önceki dersin Beden eğitimi dersi olduğunu öğrenir.Buna göre öğrencilerin yorgun olma sebebi aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde karşı­laştırma yapılmıştır? Aşağıdaki seçeneklerden hangisinde kişi zamiri yoktur? Alanında uzman kişilerin bir konuyu açıklamak, tanıtmak, konu hakkında bilgi vermek amacıyla yaptıkları konuşmalara ne ad verilir? Bir fırıncı haftada 2350 ekmek sattığına göre, bir yılda kaç ekmek satar? İnsan sağlığına olumsuz etkileri olan çevre sorunlarındanbiri de su kirliliğidir.Aşağıdakilerden hangisi su kirliliğini önlemek için alınacak önlemlerden birisi olamaz? Alevilik- Bektaşilikte dua aşağıdakilerden hangisi ile isimlendirilir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde farklı bir tamlama kullanılmıştır? Peygamberimiz son evliliğini kiminle yapmıştır? Aydan 19,73 km'lik bir koşu yolunun 7,9 km'lik kısmını koştuğuna göre geriye koşmadığı kaç km yolu kalmıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir