S:1

"79" sayısının onlar basamağındaki rakamın basamak değeri kaçtır?

"79" sayısının onlar basamağındaki rakamın basamak değeri kaçtır? sorunun cevabı "70" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Namazın kılınış şartlarını Secde-Rüku-Kıyam-............-Kade-i Ahire-............ olmak üzere altı tane olarak saymaktadır.Boş olan yerlere aşağıdakilerden hangileri gelmelidir? Dergideki dokuz problemi çözdüm." cümlesinde ön ad (sıfat) olan kelime hangisidir? Aşağıdaki eşitliklerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki kelimelere sesli harfle başlayan bir ek getirildiğinde hangisinde hece düşmesi görülmez? Günümüzün modern tıbbında hastalıkların tanısında ve tedavisinde hekimlere kılavuzluk etmek amacıyla mühendislerin geliştirdiği cihazlar kullanılır.Buna göre;I. manyetik rezonans görüntüleme cihazı, I. tomografi cihazı,II. ultrason cihazıverilen cihazlardan hangileri biyo- medikal cihaza örnektir? Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammedin (s.a.v) doğum tarihidir? Aşağıdaki surelerden hangisinde Mekkelilerin geçim kaynaklarından bahsedilmektedir? Kara yollarında kullanılabilen motorlu, motorsuz ve özel amaçlı taşıtlar ile iş makineleri ve lastik tekerlekli traktörlerin genel adı nedir? Ünlü bir filozofa sormuşlar:-Servet ayaklarınızın altında olduğu hâlde neden bu kadar fakirsiniz?Filozof cevap vermiş:-Ona ulaşmak için başkalarına boyun eğmek lazım da ondan...Bu parçanın ana düşüncesi aşağıdakilerden hangisidir? Yavuz Sultan Selimin Mısır Seferinin sonuçlarından olan;• Halifeliğin Osmanlılara geçmesi• Mısırdaki bilginlerin istanbula getirilmesi• Baharat Yolunun Osmanlının kontrolüne girmesigelişmelerine göre, Osmanlı Devletinin Mısır Seferi sonrasında hangi alanda daha az etkilendiği söylenebilir? 20,24,28,32,36,40Yukarıdaki sayılar 20'den başlayarak ileriye doğru kaçar sayarak oluşturulmuştur? Aşağıdakilerden hangisi bir araştırma sorusudur? Hangi cümlede yazım yanlışı vardır? Mondros Ateşkes Antlaşmasının bazı maddeleri şunlardır:• Osmanlı ordusu terhis edilecek.• Orduya ait silahlar, İtilaf Devletlerinin emrine verilecek.• Haberleşme ve ulaşım araçları İtilaf Devletlerinin denetimine verilecek.• İtilaf Devletleri güvenliklerini tehdit edecek bir durumda herhangi bir stratejik noktayı işgal edebilecek. Antlaşmanın bu maddelerine göre, Osmanlı Devletinin içine düştüğü durumu aşağıdakilerden hangisi daha iyi ifade eder? İlköğretim kurumları ile ilgili bilgilerden aşağıdaki seçeneklerin hangisi yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisi bilinçli tüketicinin özelliklerinden biridir? Aşağıdaki sözcüklerden hangisinin anlamı, aldığı ek nedeniyle değişmemiştir? Açık sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamda kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi asitlerin kullanım alanlarından biri değildir? Kafa tutmak ile boyun eğmek deyimleri arasındaki ilişki aşağıdaki deyimlerden hangilerinde vardır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir