S:1

‘23-33-43- ?- ?- ?-83 örüntüsünde 2. soru işaretinin yerine gelecek sayı hangisidir?

‘23-33-43- ?- ?- ?-83 örüntüsünde 2. soru işaretinin yerine gelecek sayı hangisidir? sorunun cevabı "63" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Sağlığımızı koruyabilmek için aşağıdakilerden hangisini yapmalıyız? "Sevgiler şu binaya taşındılar." cümlesinde hangi kelime sıfat görevindedir? Cumhuriyet döneminde hangi kanunun kabul edilmesi ile toplumsal ve ekonomik ha­yatta kadın - erkek eşitliği sağlanmıştır? Nasrettin Hoca bir davete katılmış. Üstündeki elbise biraz eskiymiş. Kimse Hoca ile ilgilenmemiş. Herkes kendi keyfindeymiş. Hoca kalkmış gitmiş evine. Giymiş yeni elbiselerini. Üstüne de kürkünü giymiş. Hoca tekrar davete gelmiş. Hocayı gören herkes bir hoşbeş, bir iltifat. Hoca oturmuş sofraya uzatmış kürkünün ucunu: .............. ................. .............. demiş.Fıkranın son bölümünü tamamlayacak en uygun cümle hangisidir? düşmek kelimesi aşağıdaki cümlelerin hangisinde gerçek anlamıyla kullanılmıştır? Aşağıdakilerin hangisinde altı çizili kelime aldığı ekten dolayı yeni bir anlam kazanmıştır? Aşağıdakilerden hangisi 1961 Anayasasındaki 1971 değişikliklerinden değildir? Yükselir akşamlara denizlerden; Uzak, ıssız ovalardan eser, Akar gider göklere, her zaman göklerdedir. Dörtlük için aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Aşağıdaki atasözlerin hangisinde sıfat-fiil yoktur? Yedi yüz beş olarak okunuşu verilen sayının rakamla yazılışı aşağıdakilerden hangisidir? Toplanış bakımından bölgesel,aldığı kararlar bakımından ulusal olan kongre aşağıdakilerden hangisidir? • 699 yılında Kufede doğmuştur.• Fıkh-ı Ekber en meşhur eseridir.• Türklerde İslam anlayışının oluşmasında etkili olmuştur.Hakkında bilgi verilen İslam âlimi aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Dünyanın şekli ile ilgili inanışlardan değildir? Ahşap evler genellikle ormanların fazla olduğu yerlerde yapılır.Buna göre aşağıdakilerden hangisinde ahşap evler daha fazla görülür? Abiyotik faktörlerden olan sıcaklığın, ekosistemde değişmesi canlılarda,I. Göç etmeII. Kış uykusuIII. Aktif hareketdavranışlarının hangilerinin de değişmesine neden olur? Bilmezler yalnız yaşyanlarNasıl korku verir sessizlik insana;İsan nasıl konuşr kendisiyle,Nasıl koşr aynalaraBilmezler.Bu şirin ana duygusu aşğıakilerden hangisidir? Ben, dağlarda unutulmuş bir ağaçtım. Yıllarca kendi kendime yaşadım. Bir sabah silkinerek uyandım. İki el, gövdeme ağır bir balta ile vuruyordu. Derin bir sızı duydum. Artık hayatım sona eriyor. dedim. Meğer aldanmışım. Biraz sonra iri gövdemle yere yıkıldım. İşçiler, beni arabaya koydular, kâğıt fabrikasına götürdüler. Elektrikli bir bıçkı, üzerimde türküler söyledi. Makinenin kocaman ağızlarında beni ezdiler, hamur yaptılar. Sonra ince ince açtılar, kuruttular, kâğıt oluverdim. Ağaç ne zaman Artık hayatım sona eriyor. diye düşünmüştür? Bir simit 50 kuruştur. 4 yarım simit kaç kuruş eder? Aşağıdakilerin hangisinde o sözcüğü işaret zamiri olarak kullanılmıştır? Hadis: Ey amca! Sağ elime Güneşi, sol elime Ayı verseler yine de bu davadan dönmeyeceğim. Ya Allah bu dini üstün kılar ya da ben bu uğurda ölüp giderim.Peygamberimiz yukarıdaki sözü ile neyi ifade etmiştir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir