S:1

Saçların ve tırnakların uzamasını sağlar. Hem hayvansal hem de bitkisel besinlerde bulunur. Et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, yumurta, baklagiller, tahıllar ve kuruyemişler bu içerik yönünden oldukça zengindir.
Yukarıdaki anlatımda aşağıdaki besin içeriklerinden hangisi anlatılmaktadır?

Saçların ve tırnakların uzamasını sağlar. Hem hayvansal hem de bitkisel besinlerde bulunur. Et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, yumurta, baklagiller, tahıllar ve kuruyemişler bu içerik yönünden oldukça zengindir.Yukarıdaki anlatımda aşağıdaki besin içeriklerinden hangisi anlatılmaktadır? sorunun cevabı "Proteinler" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
1-20. sorularda boş bırakılan yere uygun gelen kelime ya da ifadeyi işaretleyiniz. Jason - - - - Geography at the moment. 1921 yılında TBMM ile Sovyet Rusya ara­sında imzalanan Moskova Antlaşmasının aşağıdaki maddelerinden hangisi devletlerin birbirlerinin yönetimlerine saygılı olacağının bir göstergesidir? Biten piller için aşağıdakilerden hangisi yapılmalıdır? Aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yoktur? Capslock tuşunun görevi nedir? Aşağıdakilerin hangisi divan edebiyatının süslü nesir sanatçılarından biri değildir? Kemalin okulu ile evi arasındaki mesafe 2 kilometredir. 600 metre yol giderse geriye kaç metre yolu kalır? Aşağıdaki işlemlerden hangisinin sonucu diğerlerinden farklıdır? Bataklık alanlarında ya da taban suyu seviyesinin yüksek olduğu alanlarda genellikle aşağıdaki toprak tiplerinden hangisi yaygındır? Saint Pierre Kilisesi hangi ilimizdedir? İslamın Hayırda yarışın. emri Müslümanlar arasında aşağıdakilerden hangisini teşvik etmiştir? Cumhuriyet Döneminde gerçekleştirilen;• Türk dilinin okunup yazılmasını kolaylaştırmak için Türkçenin yapısına uygunolan Latin alfabesinin kabul edilmesi • Latin harflerinin kabulünden sonra yeni harfleri öğretmek için Millet Mektepleriaçılarak okuma yazma seferberliğinin başlatılması gibi çalışmaların, Türk toplumunda aşağıdakilerden hangisine katkı sağladığı savunulamaz? (1) Çalışan insanın dinlenmesi gerekir.(2) Çok çalışan iyi dinlenir. (3) Çünkü yorgunve dinlenme ihtiyacı olan bir adam, hiçbir yararlı iş üretemez. (4) Uykusuz geçirdiğimiz bir geceden sonra, beynimizin neredeyse çalışmayı reddettiği o korkunç sabahları hepimiz biliriz. Paragrafın bütünlüğüne uymayan cümle hangisidir? Öğretmenler yeni nesil ........... eseriniz ................... cümlesini tamamlayan kelimeler hangileridir? Şekli kare ve dikdörtgen biçiminde olan trafik levhaları ne ifade eder? Soğuk bir öğleden sonraydı ama hava sanki güneşten değil de parlayan buz parçalarından oluşmuş ve ışınları da gökyüzünden sarkan buz saçaklarıymış gibi açıktı. Evlerin çatılarında parçalanan bu ışınlar, sonra çayırlarda ışıldıyordu. Birkaç tavşanı bir kenara bırakırsak bütün arazi boydan boya bomboş ama gösterişsizliği ve ıssızlığıyla huzurlu bir hâldeydi. Bu parçada ağır basan anlatım türü aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde deyimin açıklaması doğru verilmemiştir? Aşağıdaki yemeklerden hangisi Türk mutfağına aittir? Su- ayran-kola denilince hangi maddeler aklımıza gelmelidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir