Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Şeker ve şekerli yiyecekler, ekmek, makarna, unlu besinler, patates, tahıllar gibi besin maddelerinde en çok hangi besin içeriği bulunur?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Şeker ve şekerli yiyecekler, ekmek, makarna, unlu besinler, patates, tahıllar gibi besin maddelerinde en çok hangi besin içeriği bulunur? sorunun cevabı "Karbonhidratlar" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde teşbih (benzetme) yoktur? I. durağa yaklaşan otobüsII. inmeye çalışan uçakIII. kırmızı ışık yandığını gören otomobilYukarıda verilen hareketlerin hangisinde yavaşlama hareketi vardır? İslam Dini'ni eksiksiz öğreten ve yaşayışı ile bize en güzel örnek olan kimdir?  Denklemleri 2x + y - 4 = 0 ve - 5x - 2y + 1 = 0 olan doğruların kesim noktasının koordinatları aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki altı çizili sözcükler arasındaki anlam ilişkisi bakımından nasıl sözcüklerdir? “Öğretmenimiz otuz altı yaşına girdi.”“Yaş ağaca balta vurulmaz.” Çarşı her zaman karanlık, serin ve kalabalık olurdu. Çarşının bir sürü kapısı vardı. Bu kapılar; güvercinli cami avlularına, çay bahçelerine, çok katlı apartmanlara, yapraklarını döken bir küme ağaçlığa, daracık sokaklara, yıkık surlara, gürültülü duraklara açılırdı. Demek ki her biri ayrı bir mevsime açıktı kapıların. Ölümsüz kocaman bir yapı demekti bu da.Bu paragrafın çeşidi aşağıdakilerden hangisidir? I. İnönü ve II. İnönü Muhareberleri’nin ortak sonucu olarak aşağıdakilerden hangisi gösterilebilir? Aşağıdakilerden hangisi abdestin farzlarından biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi Sevgili Peygamberimizin çocuklarla ilgili davranışlarından değildir? Hangi cümlenin sonuna soru işareti konulmalıdır? “Aras, sen çok iyi taklit ve rol yapıyorsun. Senin drama kulübüne katılmanı tavsiye ederim.” Öğretmenin bu önerisinde Aras’ın aşağıdaki özelliklerinden hangisi etkili olmuştur? • Gnays• Mermer• KuvarsitYukarıda verilen kayaçların ortak özelliği aşağıdakilerden hangisidir?