S:1

Aşağıdaki besin içeriklerinden hangisinden vücudumuzun ihtiyacı olan enerjiyi almayız?

Aşağıdaki besin içeriklerinden hangisinden vücudumuzun ihtiyacı olan enerjiyi almayız? sorunun cevabı "Karbonhidratlar" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Bir pazarcı 40 kasa salatalık almıştır. Her kasa 20 kgdır. 300 kg salatalık sattığına göre geriye kaç kg salatalık kalmıştır? Aşağıdakilerden hangisi doğrudur? Kuran-ı kerimde,geçmişte yaşamış topluluklar ve peygamberler hakkında anlatılan ibret verici hikaye ve tarihi olaylara ne denir? "Bu" sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde adıl olarak kullanılmıştır? Kişinin Ramazan bayramına sağlıklı ve sıhhat içerisinde ulaşmasının bir şükrü olarak bayram namazına kadar vermesi gereken sadakaya ne ad verilir? "Karşısındakine dokunacak veya kötü bir sonuç doğuracak söz söylemek" anlamında kullanılan deyim aşağıdakilerden hangisidir? Fikretin sesi telefonda yankılandı ( ) ( ) Getiririm neden getirmeyeyim ki( ) Ne istediniz de getirmedim ( ) ( ) Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yerler sırasıyla hangi noktalama işaretleri getirilir? ........................ birlikte yaşama kurallarına uymaktır.Cümlesi hangi seçenekle tamamlanmalıdır? Hücre çekirdeğinde bulunan DNA üzerindeki genetik şifreye göre mRNA sentezlenmesine ne ad verilir? Aşağıdakilerden hangisi halk şiiri türlerinden değildir? Yeni Türk Devletinin temellerinin atılması aşağıdakilerden hangisiyle sağlanmıştır? Ağzımızda, tükürük bezine ait hücrelerde aşağıda verilen organellerden hangisinin diğerlerinden daha fazla sayıda olması beklenir? "Özgür sürekli bilgisayarda oyun oynuyor. Uzun süre bilgisayarda oyun oyna­dığı için de ödevle­rini vaktinde bitiremiyor."Yukarıda anlatılanlardan çıkarılacak en doğru yargı hangisidir? 3 tonun 5te 4ü kaç kg'dır? Nüfus artışı ile birlikte kaynakların kullanımı ..........................................Boş bırakılan yere hangi seçenek gelmelidir? "Kurum ve kuruluş adlarından sonra gelen ekler bitişik yazılır." ifadesine göre hangi cümlede kesme işareti yanlış kullanılmıştır? Kandaki şeker miktarı arttığı zaman ............................. hormonu salgılanırYukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Kuran-ı Kerimde kaç sure bulunur? Kas kelimesinin eş anlamlısı nedir? İtilaf Devletleri Anadoluyu aşağıdaki savaşlardan hangisinden sonra işgal etmiştir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir