Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Makarna, pilav, ekmek gibi besinler enerji sağlar ve bol miktarda içerir. Bunlar temel besin maddelerimizdendir. Bunlar vücudumuzda kısa sürede enerjiye dönüşür.Yukarıdaki anlatımda aşağıdaki besin içeriklerinden hangisi anlatılmıştır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Makarna, pilav, ekmek gibi besinler enerji sağlar ve bol miktarda içerir. Bunlar temel besin maddelerimizdendir. Bunlar vücudumuzda kısa sürede enerjiye dönüşür.Yukarıdaki anlatımda aşağıdaki besin içeriklerinden hangisi anlatılmıştır? sorunun cevabı "Karbonhidratlar" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdakilerden hangisinin tadına bakmak tehlikelidir ?  Aşağıdaki cümlelerin hangisinde adlaşmış sıfat yoktur?  Göz sağlığımız için hangisini yapmamalıyız?  Plüton, 1930'da keşfedildikten 2006'ya kadar, Güneş Sistemi'nin dokuzuncu gezegeni olarak değerlendirilmiştir. 2006'da kendisinden %27 daha büyük Eris isimli uzay cismi keşfedilince Plüton gezegen sınıfından çıkarılmıştır. Yani 8 yıl öncesine kadar gezegen olarak derslerde öğretilen Plüton 2006'dan bu yana yalnızca bir uzay cismidir.Yukarıdaki örnek olaya göre internette ulaşılan bilgilerin hangi özelliğe sahip olması beklenir?  Ağızdan ağıza suni solunumda, verilen hava miktarının yeterliliği kazazedenin hangidurumundan anlaşılır? Aşağıdakilerden hangisi Dünya üzerindeki bir yerin matematik konumunu belirlemek için kullanılacak bilgilerden değildir.  Yazılı belge ve bulguların olmadığı Tarih Öncesi dönemlerle ilgili araştırma yaparken tarih bilimi en çok aşağıdaki yardımcı bilimlerden hangisinden yararlanır? Kur’ân-ı Kerim’de Müslümanların Bedir Savaşı’nda meleklerin yardımıyladesteklendiği ve Allah’ın kendilerine yardım ettiğiaçıkça belirtildiği sûre ve âyet aşağıdakilerden hangisi? Osmanlı padişahları “Hüdavendigâr” unvanını, aşağıdaki hangi padişahla birlikte kullanmaya başlamışlardır? 112 Acil servis arandığında hangi bilgiye gerek yoktur? Aşağıdaki olaylardan hangisi çocuk haklarına aykırıdır? Aşağıdaki koyu yazılı sözcüklerin hangisinde ünsüz benzeşmesi vardır?