S:1

Vücudumuzda yapıcı-onarıcı olarak görev yaparlar. Büyüme, gelişme, yaraların iyileşmesi, vücudun mikroplara karşı iyileşmesi, vücudun mikroplara karşı direnci için gerek vardır.
Yukarıdaki anlatımda aşağıdaki besin içeriklerinden hangisi anlatılmıştır?

Vücudumuzda yapıcı-onarıcı olarak görev yaparlar. Büyüme, gelişme, yaraların iyileşmesi, vücudun mikroplara karşı iyileşmesi, vücudun mikroplara karşı direnci için gerek vardır.Yukarıdaki anlatımda aşağıdaki besin içeriklerinden hangisi anlatılmıştır? sorunun cevabı "Proteinler" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi tekil isimdir? Kısa kenarı 36 cm, uzun kenarı kısa kenarının 2 katı olan dikdörtgenin çevresi kaç cmdir? İlk ses kaydedici cihaz olan fonotograf kimin tarafından icat edilmiştir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde eyleme eklenen miş, mış, muş, müş ekleri cümleye başkasından duyma anlamı katmıştır? Aşağıdaki metallerden hangisi mıknatıs tarafından çekilmez? 1546+118=?Yukarıda verilen toplama işleminin sonucu kaçtır? Aşağıdakilerden hangisi özel isimdir? Aşağıdaki cümlelerde altı çizili sözcüklerde hangisinde özelden genele doğru gidilmiştir? Doğu illerinden gelen delegelerin katıldığı ve oy birliğiyle Mustafa Kemali başkan seçtiği Erzurum Kongresi için Mustafa Kemal Tarih bu kongremizi çok az görülebilen büyük bir eser olarak yazacaktır. demiştir. Mustafa Kemalin bu sözüne göre aşağıdakilerden hangisi söylenebilir? Yarısı 2 olan sayının 2 katı kaçtır? (I) Bir çift güvercin, çevredeki kırlık alandan daha uzaklara gitmeye başladılar. (II) Ta ki bir gün kendi başları-na uçarken yağmur yağmaya başlayana dek. (III) Onlarla evleri arasında bir düzine şemsiye açıldı. (IV) Birden onlara sanki ters uçuyorlarmış gibi geldi. (V) Onlar da ters uçmaya başladı ama yere çakıldı.Numaralanmış cümlelerin hangi ikisinde anlatım bozukluğu vardır? Bir cebirsel ifadede değişkenleri ve değişkenlerin üsleri aynı olan terimlere ........ denir.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Hangisi TBMM'nin görevlerinden değildir? Yol, su, kanalizasyon, çöp vs. sorunlarımızda aşağıdaki kurumlardan hangisine dilekçeyle başvurabiliriz? x - 7 = - 4 işleminde x kaçtır? DNA, RNA, ATP ve enzimler için,I. Azot içermeII. Aminoasit bulundurmaIII. Organik yapıda olmaIV. Pentoz şeker içermeverilenlerden hangileri ortaktır? 5442 sayılı İl İdaresi Kanununa göre ilçe idare kurulları kararları aleyhine itirazlar nereye yapılır? Bir sokak hayvanına eziyet eden birine: Bu yaptığın çok günahtır! diyen kişinin bu sözü aşağıdakilerden hangisiyle ilişkilidir? 45 + B = 75 işleminde "B" yerine hangi sayı gelmelidir? I. Türk Dil Kurumu kurulmuştur.II. Soyadı kanunu çıkarılmıştır.III. Etibank ve Sümerbank açılmıştır.Yukarıda yer alan yenilikler aşağıdaki Atatürk ilkelerindenhangisinde doğru eşleştirilmiştir?Halkçılık Devletçilik Milliyetçilik Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir