S:1

Başkalarının duygu ve düşüncelerine karşı takınmamız gereken tavır aşağıdakilerden hangisidir?

Başkalarının duygu ve düşüncelerine karşı takınmamız gereken tavır aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Farklı duygu ve düşüncelere katılmasak da saygılı davranmalıyız." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi cins isim değildir? 80 sayısından önce ve sonra gelen çift sayının toplamı kaçtır? Aşağıdaki isimlerden hangisi çoğul addır? 9048 ÷ 45Yukarıdaki bölme işleminde bölüm ile kalanın toplamı kaçtır? Aşağıdaki kelimelerden hangisi üç hecelidir? Talas Savaşında Arapları destekleyerek kazanmalarını sağlayan, ilk Müslüman Türk Devleti olan Karahanlıların kuruluşunda önemli rol oynayan türk boyu hangisidir? İslam Tarihinde ilk ezan hangi yılda okunmuştur? Gökleri ve yeri yaratan ve onları yaratmaktan yorulmayan Allahın, ölüleri diriltmeye gücünün yeteceğini görmediler mi? Evet, şüphesiz O, her şeye hakkıyla gücü yetendir. (Ahkâf suresi, 33. ayet)Bu ayet aşağıdaki konuların hangisine delil oluşturur? Okulda yiyecek ve içeceklerimizi nereden alırız? Ahmet: -Babam gurbetten geliyor diye kız kardeşim çok seviniyor, etekleri zil çalıyor.Dilara: -Dün çok yorulduk, pireyi deve yaptık.Veli : -Bir haftadır derslerimize hiç çalışmadık, ipin ucunu kaçırdık.Anne: -Çocuklar çok aç olduklarını söyleyince yemeği yetiştirmeye çalıştım, iki ayağım bir pabuca girdi.Yukarıdaki kişiler açıklamasıyla birlikte deyimleri de söylemiştir. Ancak bunlardan birisinin açıklaması ile deyim uyuşmamaktadır. Uyuşmayan cümleyi kim söylemiştir. I. Yaşadığı ortamın sınırları dışına çıkmak, gezmek, oraları tanımak insanoğlunun tutkusudur.II. Bu yolla yaşadığı ortamdan sıyrılmaya, kurtulmaya çalışmıştır.III. Gezi yazıları da böyle bir gereksinimin ürünü olarak doğmuştur.IV. Bu tutkuyla büyüdüğü yerlerin ötesinde kalan başka yerlerden söz açan eserleri istekle okumuştur.Numaralandırılmış cümlelerle anlamlı bir paragraf oluşturulduğunda sıralama nasıl olur? 1-Eye = Göz2-Bacak = Leg3-Hair = BurunEşleştirmelerden hangisi yanlıştır? Hangi sözcükte büyük ünlü uyumu vardır? Aşağıdakilerden hangisi bilinçli tüketicinin özelliklerinden biridir? Cumhuriyet dönemi anayasalarının Osmanlı anayasalarından ayrılan en önemli fark nedir? Gerçek, ancak Rabbindendir. Artık, sakın şüpheye düşenlerden olmayasın. (Bakara suresi 147. ayet) Bu ayette aşağıdakilerden hangisine vurgu yapılmıştır? "Buzdolabı-soğutma" sözcükleri arasındaki ilginin benzeri, aşağıdakilerden hangisinde yoktur? Aşağıdakilerin hangisinde kopmak kelimesi bütün ilişkileri kesilip ayrılmak, uzaklaşmak anlamında kullanılmıştır? Neden böyle düşman görünürsünüzYıllar yılı dost bildiğim aynalar?Bu dizelerde altı çizili kelimeler arasındaki anlam ilişkisi aşağıdakilerden hangisidir? Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesi Demir İpek Yolu olarak adlandırılmıştır. Toplam 124 km uzunluğunda olan demir yolunun 92 kmlik bölümü Türkiyeden, 32 kmlik bölümü ise Gürcistandan geçecek.Bu proje tamamlandığında aşağıdakilerden hangisine katkı sağlayacağı savunulamaz? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir