S:1

Aşağıdaki kelimelerden hangisi, sözlükte en başta yer alır?

Aşağıdaki kelimelerden hangisi, sözlükte en başta yer alır? sorunun cevabı "Çakıl" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Down sendromlu bireylerle ilgili olarak verilenlerden hangisi yanlış bir açıklamadır? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi birden çok varlığı ifade eder? a = 3 ve b = 5 için 2a + 3b + 5 cebirsel ifadesinin değeri kaçtır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde sebep-sonuç ilişkisi vardır? Size ben taarruz, emretmiyorum; ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler ve kumandanlar gelebilir."Mustafa Kemal Atatürk, yukarıdaki emri aşağıdaki cephelerden hangisinde vermiştir? pusula-ağaçlardaki yosunlar-yüksek binalar-karınca yuvaları- güneş-cami minareleriYukarıdakilerden kaç tanesi yön bulma yöntemlerdendir? I. Medreseler kapatıldıII. Devlet izni olmadan okul açılması yasaklandıIII. Müfredat programları düzenlendiverilenlerden hangileri Maarif Teşkilatı Hakkında Kanunun getirdiği düzenlemelerden değildir? Annesi, babası ve küçük kardeşiyle birlikte yaşayan Aliaynı zamanda 5-A sınıfında öğrencidir.Buna göre Alinin aşağıdaki rollerden hangisine sahipolduğu söylenemez? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde ikilemeyi oluşturan sözcükler tek başına kullanılamaz? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde nesnel bir yargı vardır? 1100 mm2 = ......................... cm2 Yukarıda verilen noktalı yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Aşağıda verilen saatlerin hangisinde akrep ile yelkovan arasındaki açı dik açıdır? Ağır, ağır çıkacaksın bu merdivenlerden,Eteklerinde güneş rengi bir yığın yaprak, Ve bir zaman bakacaksın semaya ağlayarak... Bu dizelerle ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Aşağıdakilerden hangisi araştırma basamaklarının sonuncusudur? Aşağıdakilerden hangisi ihramlı iken yasak olan davranışlardan biri değildir? Ali ve Asya, okulu da severler. Cümlesi kaç kelimeden oluşur? Descartes mutlak doğru bilgiye ulaşmak için açık ve seçik bir biçimde bilinmeyen her şeyden şüphe ederek ve adım adım ilerleyerek açık seçik bilgiye ulaşılabileceğini söyler. Bu tür bir bilgiye ulaşmak için herşeyden kuşku duymaya, kendini açık seçik duyurmayan herşeyi reddetmeye karar verir. Bu noktada kuşku duymayacağı tek birşey olduğunu söyler. Kuşku duyduğumdan kuşku duymadığımdır.Bu parçaya göre Descartes ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenebilir? Çocuk bir kelimenin hacmini,rengini,boyunu,adeta okuyarak tadarak,tekrarlayarak öğrenir.Hangi kelimeyi sözlüklere bakarak öğrendik ki ! Paragrafta vurgulanan düşünce aşağıdakilerden hangisidir ? Hangi çocuk dengeli ve düzenli beslenmeye dikkat etmiştir? Melike : %50Mehmet :%30Samet : %20Bir şirkette 3 ortağın hisseleri(payları) yukarıda verilmiştir.Buna göre; şirketin ¨80000 lik gelirinin paylaşımı ¨ cinsinden aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir? Melike Mehmet Ali Samet A) 40000 24000 16000B) 40000 30000 10000C) 24000 40000 16000}D) 16000 24000 40000 Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir