S:1

Aşağıdaki cümlelerden hangisinde hem yapım eki, hem de çekim eki almış bir sözcük vardır?

Aşağıdaki cümlelerden hangisinde hem yapım eki, hem de çekim eki almış bir sözcük vardır? sorunun cevabı "Balıkçılar balığa çıktı." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Dört rekat kılınan aşağıdaki sünnet namazlardan hangisinin ilk oturuşunda salli ve barik duaları okunmaz? Hesaplama işlemlerinde kullanılır. Tüm sayı çeşitlerini içerir. Pozitif ya da negatif tam sayılar kullanılabilir. Örneğin; açılar, uzaklık, nüfus, ücret, yarıçap.... gibi veri tipi aşağıdakilerden hangisidir? Felsefe alanındaki çalışmalarıyla birinci öğretmen kabul edilen İlk Çağ filozofu Aristodan sonra ikinci öğretmen olarak tanınan Türk-İslam bilgini kimdir? Bir paket bisküvi 150 gram gelmektedir. Buna göre iki düzine paket bisküvi kaç kg ve kaç g gelir? Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile ilgili hangi bilgi yanlıştır? Hava sıcaklığı bugün 4°C dir. Hava tahminlerine göre sıcaklık her gün 2°C düşecektir. Buna göre 5 gün sonra sıcaklık ne olur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde verilen deyim, açıklamasıyla çelişir? Uhud savaşında şehit olan iki önemli kişi kimlerdi? Aşağıdakilerden hangisi meleklerin özelliklerinden biri değildir? Tarih, geçmişte yaşayan insanların siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetlerini konu edinir. Bu bilgiye dayanarak; I. Yerleşik hayata geçilmesiII. Aya ilk kez ayak basılmasıIII. İnsanoğlunun kişisel gelişimidurumlarından hangileri tarihin konusunu oluşturur? İnsanlarda koyu ten, beyaz tene; kıvırcık saç, düz saça baskındır. Heterozigot koyu tenli ve kıvırcık saçlı iki bireyin evliliğinden meydana gelen çocukların bu özellikler bakımından fenotip oranı nedir? Kurban ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? Kendisini üstün varlık olarak algılayan kişi, çevresinden gelen en küçük eleştiriye bile katlanamaz. Gerçek benliğiyle yüzleşmesine neden olan durumları, dünyanın sonu gelmiş gibi, görür. Bu nedenle gururunu incitebilecek bir durumla karşılaştığında ya da karşılaşmak üzere olduğunu hissettiğinde, o durumdan kaçmaya çalışır. Kaçamadığı durumlarda ise gururuna darbe indirenlerden öç almaya çalışır.Bu paragrafta tanıtılan kişi ile ilgili özelliklerden hangisi doğru değildir? I. Erdinç, yalan söylemeyi alışkanlık hâline getirmiştir.II. Ayça, güvenilir biri olarak tanınır.III. Özden, arkadaşlarına iftira atmaktan çekinmez.IV. Dilem, doğruluktan ayrılmamasıyla tanınır.Yukarıdaki öğrencilerden hangileri olumlu özelliklere sahiptir? Hangisi katı maddelerin özelliği değildir? Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammed (s.a.v)in çocuklarla ilgili bir hadisi değildir? Adam : I am bored. Lets go to the funfair.Molly : Great! Do you know the address? Where is it?Adam : Yes, I know. - - - - . Allahın, insanlara emir ve yasaklarını bildirmesi anlamına gelen kavram aşağıdakilerden hangisidir? I. Pompa bozulmuş, suyu basmıyordu.II. Adamı sıkıntı basmış, adam terlemeye başlamıştı.III. Bugün yirmi yaşına bastığını söyledi.IV. Şehri akşamüstü sis basmıştı.V. Arabanın lastiğine hava basmak için durduk.‘‘Basmaksözcüğü yukarıdaki hangi iki cümlede aynı anlama gelecek şekilde kullanılmıştır? Kaç tane kalem bir deste oluşturur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir