S:1

59 sayısının onlar basamağındaki rakamın basamak değeri kaçtır?

59 sayısının onlar basamağındaki rakamın basamak değeri kaçtır? sorunun cevabı "50" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
5+7=? işleminin sonucu kaçtır?
Powered by Commentics
Bir zamanlar güzel, şirin, bereketli toprakları olan bir belde vardı. Burada yaşayan insanlar birbirlerinin haklarına son derece saygılıydı. Beldelerine ticaret ve ziyaret için gelen insanlara merhametli ve adaletli davranırlardı. Ancak zamanla bu belde halkında tembellik başladı. Gıybet, kıskançlık, rüşvet, adam kayırmaca gibi kötü davranışlar yaygınlaştı. Artık topraklarından da eskisi gibi ürün alamaz hâle geldiler ve beldelerine uğrayan insanlar da azaldı.Bu metin aşağıdaki ayetlerin hangisinde anlatılmak istenen duruma örnek gösterilebilir? Farklı görüşlere sahip kişilerin bir araya gelerek bir konuyu çözümlemek, kendi görüşlerini açıklamak, karşı tarafın zayıf noktalarını aramak için yaptıkları söyleşmeye - - - - denir.Bu cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Bir kilo armut 7 TLdir. Zeynep 5 kilo armut aldığına göre kaç lira ödemelidir? Azerbaycan Petrol ülkemizde taşınırken hangi boru hattı kullanılmaz? Aşağıdakilerden hangisini yapmak için daha büyük bir kuvvet gerekir? Hz. Ali halife olarak kaç yıl görevde kaldı? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde karşılaştırma yapılmıştır? Mehmet: Are you taking a vacation soon?Ken :Yes, I am. Im going to Fethiye.Mehmet: Wow! - - - - Are you going there alone?Ken : No. My friends are going to come with me. Onlar ki kendilerine emanet edileni korur, verdikleri sözü yerine getirir ve şahitliklerini dosdoğru yerine getirirler. Yukarıdaki Ayeti Kerimede aşağıdaki güzel huylardan hangisinden söz edilmemiştir? 35 liralık bir kitap aşağıdakilerden hangisi ile alınamaz? Aşağıdakilerden hangisi bitkisel bir besindir? 48 sayısı, 120nin yüzde kaçıdır? Eski edebiyatımızda romanın yerini tutan Battalname, Saltukname ve Danişmendnamenin konusu aşağıdakilerden hangisidir? 358 sayısının, birler basamağında hangi rakam vardır? Aşağıdaki tümcelerden doğru olanların başına D, yanlış olanların başına Y yazınız. ( ) Doğayı korumak için kullanılmış pilleri geri dönüşüm kutusuna atmalıyız.( ) Beslenme tüm canlıların temel ihtiyacıdır.( ) Ateşin keşfedilmesiyle insanlar ilk ışık kaynağına da kavuştular.( ) Bir ürün satın alırken önce reklamlarına bakmalıyız( ) Tasarruf, sahip olduğumuz kaynakları ihtiyaç­larımıza uygun şekilde harcamaktır. Düşünür ağaçlar aylarca gelecek baharı Çevre yanın lale sümbül bürümüşGelin olup süsledin mi yaylaları Öldüğü gün gök ağlamıştı. Yukarıda şiirde hangi söz sanatı ağır basmaktadır? Ekmek üzerinde oluşan mantar türü aşağıda verilenlerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi abdesti bozmaz? Aşağıda verilenlerden hangisi sesin olumlu etkilerinden biri değildir? Dünyamızın katmanlarından olan ateş küre ( magma) tabakasından çıkan magmanın yeryüzünde soğuyup katılaşması sonucu aşağıdakilerden hangisi oluşmuştur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir