S:1

kırıldı kelimesi aşağıdaki seçeneklerden hangisinin sonuna gelirse anlamlı bir cümle olur?

kırıldı kelimesi aşağıdaki seçeneklerden hangisinin sonuna gelirse anlamlı bir cümle olur? sorunun cevabı "Abimin kalemi ……………" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
‘Dinimize göre uygun olmayan davranışları yaparsak ........................ işlemiş oluruz. Buna göre cümledeki boşluğa ne yazılmalıdır. Aşağıdakilerden hangisi temiz olmanın sonuçlarından biri değildir? ilk vahiy nerede ne zaman gelmiştir? Kuran-ı Kerim hangi yılda indirilmeye başlanmıştır? Bizans İmparatorluğunu yeniden diriltmek amacıyla kurulan zararlı cemiyet, aşağıdakilerden hangisidir? Kazım 13, Emel 7 yaşındadır. İkisinin yaşları toplamı kaçtır? Komşusu açken tok yatan bizden değildir. (Hadis-i Şerif)Bu hadiste Peygamberimiz aşağıdakilerden hangisini vurgulamaktadır? Karşıdan karşıya geçerken önce ............ sonra .............sonra tekrar..............bakarız.İzelin cümlesinde boş yerlere sıra ile hangileri gelmelidir? Aşağıdakilerden hangisi sanat metnine örnek olamaz? 12 daa = ...............a Yukarıda verilen noktalı yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Aşağıdakilerden hangisi Osmanlı Devletinin tımar sistemini uygulamasındaki amaçlarından biri değildir? A: Would you mind - - - - the TV on? B: Yes, of course. Aşağıdakilerden hangisi Dünyanın kendi ekseni etrafında dönmesinin sonucu değildir? Aşağıdakilerden hangisi "yeniden doğuş" anlamına gelir? Kur'an-ı Kerim'de ayetlerden meydana gelen ve belli konuları İşleyen bölümlere ne ad verilir? Yeni Türk devletinin varlığının ve ba- ğımsızlığının tüm dünyaca tanınmasını sağlayan uluslararası belge aşağıdaki- lerden hangisidir? 5264 sayısını en yakın olan onluğa yuvarladığımızda elde edeceğimiz sayı hangisidir? (I) Yenilenebilen ve ses yalıtımı sağlayan saman balyası en ucuz doğal malzemelerden biridir. (II) Ayrıca saman balyasından yapılan ev, ısı kaybını önlemesi nedeniyle enerji verimliliği sağlıyor. (III) Malzemenin kolay temin edilmesi ve evin kolaylıkla inşa edilmesi de tercih nedenlerinden biri. (IV) Saman balyası evlerle Türkiye yeni yeni tanışıyor. (V) Bu tanışma Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneğinin, yirmi gönüllüyle 100 m2 bir ev inşa etmesiyle gerçekleşti. (VI) Amaçları Kuzey Amerika, İngiltere ve İskandinav ülkelerinde kullanılan bu evleri Türkiyede de yaygınlaştırmak.Bu metin iki paragrafa bölünmek istenirse ikinci paragraf numaralanmış cümlelerin hangisiyle başlar? Ülkemizde Cep telefonu operatörlerinin reklamlarından Cem Yılmaz, Şafak Sezer, Ata Demirer gibi ünlü komedyenleri oynatmalarının temel nedeni hangisi olabilir? Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir