S:1

Horozlar ismi ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi tümüyle doğrudur?

Horozlar ismi ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi tümüyle doğrudur? sorunun cevabı "Cins isim – çoğul" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Yaralı veya acil hasta taşıyan cankurtaran dışındaki özel araç sürücüleri, geçiş üstünlüğü hakkını nasıl kullanabilirler? 2015 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü edebiyat alanında aşağıdakilerden hangisine verilmiştir? Aşağıdakilerden hangisi bilgisayar için söylenemez? 4 gün 10 saat kaç saattir? 1 onluk + 5 birlik şeklinde çözümlenmiş sayı aşağıdakilerden hangisidir? Sınıfımızdan kütüphaneye giden 15 öğrencinin 7si erkektir. Kızların sayısı kaçtır? Eserde kuşların Hüthüt adlı bilge kuşun rehberliğinde yapmış oldukları uzun bir olgunlaşma yolculuğu anlatılır. Olay, başsız kalmanın yanlış olduğuna karar veren kuşların kendilerine padişah bulmak için Kafdağının ardına yaptıkları seyahat boyunca yaşadıkları zorluklar, pek çoğunun seyahatten vazgeçmesi, ölmesi yalnız otuzunun menzile ulaşması biçiminde özetlenebilir.Bu paragrafta tanıtılan eser aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki özelliklerden hangisi, bir ilk yardımcıda mutlaka bulunmalıdır? Carol:- - - - ! If not, we will miss the bus. I. MünazaraII. PanelIII. Bilgi ŞöleniIV. SöylevV. SohbetYukarıda verilenlerden hangileri tartışma türlerinden biri değildir? 10 yarım portakal kaç bütün eder? Aşağıdaki sözcüklerin hangisinin aldığı ekte ses değişimi olmuştur? Büyük Menderes ve Küçük Menderes hangi bölgemizde yer alır? Türkiye sınırları içindeki ilk demir yolu hattı hangi şehirlerimiz arasında inşa edilmiştir? Aşağıdakilerden hangisi kaside nazım şekli için söylenemez? Tanzimat Fermanı üzerine yapılan bir tartışma programında bir tarihçi, Osmanlı Devletinin Batının kontrolüne girmesine neden olan Tanzimat Fermanının Osmanlı Devletini olumsuz etkilediğini iddia etmiştir. Diğer bir tarihçi ise buna itiraz ederek, kanun gücünün üstünlüğünü vurgulayan Tanzimat Fermanının Osmanlıda modern devlet anlayışının başlamasını sağladığını dolayısı ile Osmanlı Devletini olumlu etkilediğini ileri sürmüştür.Bu bilgilere göre tarihi olayların değerlendirilmesi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir? Aşağıdaki hareketlilerden hangisi sallanma hareketi yapar? Aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına(D), yanlış olanların başına(Y) yazınız.(.........) Sigaranın zarar verdiği organların başında akciğer gelir.(.........) Sigarada bulunan nikotin bağımlılık yapmaz.(..........) Dünyanın dönme ve dolanma olmak üzere iki türlü hareketi vardır.(.........) Buzdolabının kapağını kapatırken çekme kuvveti uygularız.(..........) Kuvvetin yön değiştirme etkisi vardır. Kayaçlar fiziksel ve kimyasal yollarla ayrışırlar. Aşağıda verilen kayaçlardan hangisinde kimyasal ayrışma daha hızlıdır? Aşağıdaki kelime gruplarından hangisi sıfat tamlamasıdır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir