S:1

Meyve yüklü bir kamyonun ağırlığı 40 tondur. Meyvenin kütlesi 34 ton olduğuna göre kamyonun kütlesi kaç kg' dır ?

Meyve yüklü bir kamyonun ağırlığı 40 tondur. Meyvenin kütlesi 34 ton olduğuna göre kamyonun kütlesi kaç kg' dır ? sorunun cevabı "6.000 kg" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi farz namazlardan değildir? Elmanın kilosu 5 TLdir. 7 kilogram elma alan Ergin, markete 50 TL vermiştir. Ergin marketten kaç TL para üstü almalıdır? 100 çeyrek kaç bütün eder? Zamanın; gün, ay, ya da yıl gibi parçalara bölünüp, düzenli bir sırayla gösterildiği çizelgeye ne denir? Bilgisayarın elle tutulup gözle görülebilen parçalarına ne denir? 1. Atatürk,Selanikte dünyaya geldi. 2. Atatürk, Ankarada vefat etti. 3. Atatürkün mezarının adı Anıtkabirdir. 4. Atatürkün mezarı İstanbuldadır.Atatürk ile ilgili yukarıdaki ifadelerden kaç tanesi doğrudur? I had an interesting dream last night. I was lying on the beach on a sunny day. The kids were playing on the sand. Suddenly I heard a scream. It was a little girl in the sea. At first I thought she was drowning. She shouted again, Help! Shark, Shark! I jumped into the sea to save her. A shark was coming towards us. I was trying to catch her, but I couldnt. Surprisingly, a giant bird appeared above us. It took us to the beach. Then I woke up when Mum called my name: Ömer!.Who saved Ömer and the little girl? I. Sebze ve meyvelerde bolca bulunurlarII. Enerji verirlerIII. Vücut direncini arttırırlarIV. Yapıcı onarıcı besin grubundadırlarVitaminlerle ilgili yukarıdaki verilen ifadelerden hangileri yanlıştır? Aşağıdaki tarihlerden hangisinin, tarihimizin akışında önemli bir yeri yoktur? Ülke ekonomisine ve çevremize katkısı olan geri dönüşüm kutularına hangisini atamayız? Dinle ilgili aşağıdaki yargılardan hangisi yanlıştır? Aşağıdaki kelime gruplarından hangisi zıt anlamlı değildir? Hangi karışım diğerlerinden farklıdır? Aşağıdaki kelimelerin hangisinde sürerlik birleşik fiili kullanılmıştır? OKANIN RÜYASI Okan gece saat onda yatmış uyumuş. Uykusunda rüya görmüş. Rüyada beyaz bir ata binmiş. Kocaman bir dağın üzerine çıkmış. Dağın üzerinde bir saray varmış. Kapısı çok darmış. Okan kapıyı kırmış içeriye girmiş, Sarayda bir cüce varmış. Cüce Okana bir taç takmış.-Sen padişah oldun Okan, demiş. Okan çok sevinmiş.-Hani benim hizmetçilerim? diye cüceye sormuş.Annesi Okanı uyandırmış. Okan uyandığına pişman olmuş.Okan ı kim uyandırdı? Karbonhidratlar için hangi bilgi yanlıştır? Yaşlı kelimesinin eş anlamlısı nedir? Bakır kablo ile ilgili; I. İletkendir. II. Elektrik çarpmalarına karşı korur. III. Yalıtkandır. Bilgilerden hangileri doğrudur? Aşağıdakilerden hangisi dinlemede güçlük ya- ratan nedenlerden biri değildir? Bir çiftlikte 38 inek ve 46 koyun bulunmaktadır. Çiftlikteki hayvanların ayak sayıları toplamı kaçtır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir