S:1

Burak' ın 6 kalemi var. Burak kalemlerinin 1/2' ini Zeynep' e verdi. Burak' ın kaç tane kalemi kalmıştır?

Burak' ın 6 kalemi var. Burak kalemlerinin 1/2' ini Zeynep' e verdi. Burak' ın kaç tane kalemi kalmıştır? sorunun cevabı "3" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki bayramların hangisinde tatlı, lokum, şeker gibi yiyecekler ikram edilir? Fikret aldığı 85 sayfalık bir hikâyenin önce 17 sayfasını, sonra 32 sayfasını okudu. Fikretin hikâyeyi bitirmesi için geriye kaç sayfası kaldı? Temel haklar kim tarafından güvence altına alınır? İlçenin yöneticisi aşağıdakilerden hangisidir? 5442' ye göre kaymakam zorunlu hallerde şube başkanlarina kaç gün izin verebilir? Aşağıdaki olayların hangisinde erime meydana gelir? Aşağıdakilerden hangisi devam eden bir işi geçici bir süre durdurur? 28 tane gülün 1/7‘i kaç eder? Aşağıdakilerden hangisi, Kök Türk Devletine son veren Türk topluluklarından biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi, trafik kazalarının ülke ekonomisine verdiği zararlardan biri değildir? Aşağıda verilen kelimelerden hangisinin eş seslisi bulunmamaktadır ? Seyahate çıkacağım zaman hep aynı kararsızlığı yaşarım. Otobüse mi, uçağa mı bineceğime bir türlü karar veremem. Uçak, otobüse göre daha hızlı ve konforlu, bunu kabul ediyorum ama ben uçak yolculuğunu sevmiyorum. Otobüs yolculuğunda başımı cama yaslayıp yol çevresindeki manzarayı, insanları ve doğanın renklerini seyredebiliyorum. Uçak yolculuğunda ise bir hava alanından diğerine, şehir değiştirdiğimi bile anlamadan ulaşıyorum. Bu nedenle uçak yolculuğunu yolculuktan saymıyorum.Bu parçada aşağıdaki düşünceyi geliştirme yollarından hangisi kullanılmıştır? Bir bölme işleminde kalan 8 ise bölen aşağıdakilerden hangisi olamaz? Millî Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğine göre aşağıdakilerden hangisi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yürütme Komisyonunun sürekli üyesidir? Reform hareketleri özellikle hangi mezhep üzerinde etkili olmuştur?A) OrtodoksB) ProtestanC) AnglikanizmD) Katolik Üç yüz tam binde on altı okunuşu verilen ondalık gösterim aşağıdakileden hangisidir? Aşağıdaki sanatçı – eser eşleştirmelerinden hangisi yanlıştır? 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye göre yaygın eğitim ve öğretim ile açık öğretim hizmetlerini yürütmek görevi aşağıdakilerden hangisinindir? Hak ile batılı açıkça ortaya koymasından dolayı Faruk unvanını alan sahabe aşağıdakilerden hangisidir? I. Dünya Savaşı öncesinde farklı ırkları yönetimialtında bulunduran imparatorluklar vardı. Savaşsonrasında ise bu imparatorluklar parçalanmış veyerlerini yeni ulus devletleri almıştır.Bu durum, I. Dünya Savaşını aşğıaki nedenlerindenhangisine bağıbir sonuçur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir