S:1

Mehmetin 35 boya kalemi vardı. Bunlardan 12 tanesini Salih' e 8 tanesini Aliye veriyor. Kaç kalemi kalmıştır?

Mehmetin 35 boya kalemi vardı. Bunlardan 12 tanesini Salih' e 8 tanesini Aliye veriyor. Kaç kalemi kalmıştır? sorunun cevabı "15" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
27 Nisan Salı sabahı, filolar Arıburnunda da Seddülbahirde de Türk mevzilerini yine yoğun ateş altına aldılar. Saat 07.30du. Beklenen iki alay da gelmemişti. 64. Alay Eceabata daha yeni geçebilmişti. Öteki alaydan bir haber yoktu. Üçüncü gündü ve Arıburnuna daha bir tek yeni asker ulaşmamıştı. Birlikler savaş düzenine girmişti. M. Kemal taarruzu başlattı. Birlikler harekete geçtiler. Yüzden fazla Anzak makineli tüfeği takırdamaya başladı, takviye edilen filoda bugün iki yüz elli beş namlu vardı. Anzak mevzileri ile Türk birlikleri arasında ateşten bir duvar oluşturdular. Birlikler arazinin kıvrımlarından yararlanarak ilerleyip Anzak siperlerine yaklaştılar. Ateşten duvarı aşmak için fırsat kollayacaklardı.Bu metin aşağıdaki anlatım türlerinden hangisine ait özellikleri taşımaktadır? Mute savaşı aşağıdaki tarihlerden hangisinde yapılmıştır? 25 tavuk 5 kümese eşit bir şekilde sokuluyor. Her bir kümeste kaç tavuk olur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yansıma sözcükten kurulmuş ikileme yoktur? Aşağıdakilerden hangisi insanı insan yapan ayırt edici niteliklerden biri değildir? Betül, torbadaki cevizlerin 16 tanesini kendine aldıktan sonra, geriye kalanları 3 arkadaşına eşit şekilde paylaştırıyor. Torbada 52 ceviz olduğuna göre Betül her bir arkadaşına kaçar ceviz dağıtmıştır? Din Kültürü Dersinde öğretmenin öğrencilerine hafta sonunu nasıl geçirdiklerini sorduğundaAhmet, Amcamları ziyarete gittik. diye cevap verdi. Bunun üzerine öğretmen bu yaptıklarının güzel bir davranış olduğunu, Hz. Peygamberin de bu hususta - - - - buyurduğunu söyledi.Bu konuşmada boş bırakılan yere aşağıdaki hadislerden hangisinin yazılması uygundur? Ülkemizdeki dağların güney yamaçlarının kuzey yamaçlarına göre genellikle daha sıcak olması aşağıdakilerden hangisinin sonucudur? Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? 360 kmlik yolda 24 litre benzin tüketen bir araç, 1 litre benzinle kaç km yol gider? They havent gone out - - - - last Friday. Mustafa Kemal ulusal mücadeleyi hangi şehirden başlatmıştır? Bir insanın davranışlarındaki aşırılık yüzünden herkes tarafından konuşulur olması. anlamına gelen deyim hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi bir israf değildir? Aşağıdaki olayların hangisinde kuvvet söz konusu değildir? Zorlu bir ameliyat geçirme iyi bir şey değildir.Fakat bu ameliyatı geçirmek kişinin sağlığını düzeltecekse o iyi bir şeydir. Buna göre iyinin ölçütü aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi özel isim değildir? 0, 847 'nin 100,987 fazlası kaçtır? Gençlik Haftası ne zaman kutlanır? 5×5×5 ifadesinin üslü gösterimi aşağıdakilerden hangisine eşitti? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir