S:1

İki karenin çevrelerinin toplamı 200 cm dir. Birinci karenin çevresi 72 cm olduğuna göre, ikinci karenin bir kenarının uzunluğu kaç cm dir?

İki karenin çevrelerinin toplamı 200 cm dir. Birinci karenin çevresi 72 cm olduğuna göre, ikinci karenin bir kenarının uzunluğu kaç cm dir? sorunun cevabı "32" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Bir haritada 4 cm ile gösterilen uzunluk gerçekte 24 kmdir. Aynı haritada 1,6 cm ile gösterilen uzunluk gerçekte kaç kmdir? İlgi ile ilgili hangi ifade yanlıştır? 6548 < A < 6552Yukarıdaki sıralamada A yerine kaç tane sayı yazılabilir? Yeme, içme, giyinme ve barınma .............................ihtiyaçlarımızdandır.Boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Hangisi sıra bildirmektedir? İki basamaklı en küçük sayının 4 eksiği kaçtır? Osmanlı padişahları Hüdavendigâr unvanını, aşağıdaki hangi padişahla birlikte kullanmaya başlamışlardır? Bir protein sentezine 20 çeşit aminoasit katıldığına göre, bu sentezde en az kaç çeşit tRNA molekülünün görev alması gerekir? Oruç ibadeti ile ilgili olan fidye kavramı hakkında aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? Kelime olarak yeni gün anlamına gelen............................ gece ile gündüzün eşit olduğu, ilk baharın geldiği gündür. Metinde anlatılan bayram aşağıdakilerden hangisidir? Cemil : ____________ is it?· Ahmet :It's 9 o'clock.Yukarıda boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelir? Aşağıdakilerden hangisi ziyaret kelimesinden önce gelir? Evimizi tarif ederken aşağıdaki bilgilerden hangisine ihtiyacımız yoktur? Ödev ve araştırmalarımızda yararlandığımız eserleri, kitapları, dergileri çalışmamızın hangi bölümünde gösteririz? Türkler hangi savaştan sonra kitleler hâlinde Müslüman olmuşlardır? A= (- 12 ) - ( - 3 ) ve B= ( -12 )+( - 3 ) ise A+B=? Mom : Its getting late, you should go to your bed now.Son : Why should I go to bed early? Its Saturday tomorrow. I - - - - go to school. Bilimin yapısını, doğasını, konusunu, ulaştığı sonuçları ve yöntemini sorgulayan felsefe dalı aşağıdakilerden hangisidir? Çayırda siyah bir kuzu var. Yanda renkli ve altı çizili olan kelimenin yerine hangi sözcüğü yazarsak cümlenin anlamında bir değişiklik olmaz? Aşağıdakilerin hangisinde ibadetlerin yapılış amacı vurgulanmaktadır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir