S:1

Kelimeleriyle oluşturulacak kurallı ve anlamlı cümle aşağıdakilerde hangisidir?

Kelimeleriyle oluşturulacak kurallı ve anlamlı cümle aşağıdakilerde hangisidir? sorunun cevabı "Atatürk, çocukları çok severdi." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisinde iklimin etkisinden bahsedilemez? İsmail Öğretmen, bir ders saati içinde işlenecek olan konunun ana hatlarını, konunun işlenmesine yönelik yöntem ve teknikleri, ölçme değerlendirme kriterlerini, dersin nerede ve hangi araç-gereçlerle yapılacağını, konunun amaçlarını belirten bir plan hazırlamıştır. Derse girdiğinde konuyu, öncedenhazırladığı bu plan doğrultusunda işlemiştir.İsmail Öğretmenin hazırladığı ve işe koştuğu bu plan, aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki ayetlerden hangisi konu itibariyle diğerlerinden farklıdır? Aşağıdaki altı çizili kelimelerden hangisi fiilimsi olarak kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi kıyamet gününde hesaba çekileceğimiz konulardan biri değildir? Göktürk devletinin devamı olarak aşağıdaki Türk devletlerinden hangisi gösterilebilir? Dünyanın küre şeklinde olduğunu ilk söyleyen bilim insanı hangisidir? Düşünce ve duyguların gerektiği kadar sözcükle anlatılmasına duruluk denir. Duru bir cümlede gereksiz sözcüklere yer verilmez.Bu açıklamaya göre aşağıdakilerden hangisi duru bir cümle değildir? YAKARIŞUlu Tanrı!Gün batıyor; sevgili korkun gönlümde doğuyor. Kumral akşam bana sensizlikler içinde büyüklüğünü fısıldıyor...Bu alacakaranlıklar arasında bir kulun, dilmaç kullanmadan, öz bilgisiyle sana diller dökmek istiyor... Ödünç giyim almadan, kendi çaputlarıyla karşına çıkmak diliyor...Bu şiirin yapısıyla ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? Salıncakta eğlenen bir çocuk aşağıdaki hareketlerden hangisini yapar? A: What - - - - are you?B: I am German. Sabit süratle yatay zeminde hareket eden bir cismin kütlesi arttıkça sahip olduğu ..................... ......................... artarCümlede boş bırakılan yere aşağıda verilenlerden hangisi gelmelidir? Atatürkün çocukları ne kadar sevdiğini biliyor musun? cümlesinde hangi kelimede kesme işareti ( ) kullanılmalıdır? Satın aldığımız ürünlerin üzerinde ...... dışında ..... ve ........ gibi kalite ve güvenlik işaretleri de bulunabilir. Yukarıdaki boş bırakılan yerlere sırasıyla hangileri getirilirse doğru olur? Başka fiziksel malların yapımı için kullanılan, temel özellikleri kısmen yada tamamen değişen mal türü aşağıdakilerden hangisidir? Bir karışı 25 cm olan İlkay ın 8 karışı toplam kaç m olur? Aşağıdakilerden hangisi karasal iklimin özelliğidir? Bir salondaki 91 kişinin 3/7' ü erkek, geri kalanlar ise bayandır. Buna göre salonda kaç bayan vardır? Son peygamber aşağıdakilerden hangisidir? Kur´an-ı Kerim´in anlaşılmasını sağlayan ve içerik olarak tercüme ile tefsir arasında yer alan kavram aşağıdakilerden hangisidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir