S:1

"Sen bunu sokakta mı buldun?" cümlesinde altı çizili olan kelimelerin çeşidi hangisidir?

"Sen bunu sokakta mı buldun?" cümlesinde altı çizili olan kelimelerin çeşidi hangisidir? sorunun cevabı "zamir" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Tarih yazımlarından hangisi doğrudur? Aşağıdakilerden hangisi bir işletmenin şirket olma şartlarına uygun değildir? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi eylem değildir? Doğal kaynaklarımız için aşağıdakilerden hangisini söyleyebiliriz? Aşağıdakilerden hangisi ilk Türk devletlerinde hükümdarların kullandıkları unvanlardandır? Hz. Peygamberin aşağıdaki yakınlarından hangisi diğerlerinden sonra ölmüştür? Hz. Muhammetin idaresinde kazanılan Bedir Savaşının sonunda ganimetlerle ilgili nasıl bir muamele yapılacağı ilk kez belirlenmiş, bu uygulamalar sonraki dönemlerde diğer İslam devletleri tarafından da kural haline getirilmiştir.Buna göre Bedir Savaşının sonuçları ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Haritaya yüzümüzü döndüğümüzde vücu­dumuzun bazı bölümleriyle eşleşen yönler aşağıda verilmiştir. Bunlardan hangileri yanlıştır? I. sağ kolumuz – doğu II. Sol kolumuz – batıIII. Kafamız – güneyIV. Ayaklarımız – kuzey Aşağıdaki ayetlerden hangisi Allahın birliğini vurgulamaktadır? Aşağıdakilerden doğru olanların başına D, yanlış olanların başına Y harfi yazınız. ( ) Ağaçların yosunlu tarafları güneyi gösterir.( ) İkiz kardeşlerin TC kimlik numaraları aynıdır.( ) Müslüman mezarlarında bulunan mezar taşları batı taraftadır( ) Gündüz vakti Kutup yıldızına bakarak yönümüzü bulabiliriz( ) Sakarya Savaşı sonunda Mustafa Kemale Gazi unvanı ve Mareşal rütbesi verildi. Aşağıdakilerden hangisi elektrikle çalışmaz ? Kast ve kölelik sisteminde tabakalar arası geçiş yapmak mümkün olmayıp, bireylerin hangi tabakada yer alacağı doğumla belirlenmiştir.Verilen açıklama aşağıdakilerden hangisinin özelliklerindendir? Bir bölme işleminde bölen 56, bölüm 24 olduğuna göre bölünen en fazla kaç olabilir? Okumayı severim ya, çok okumuş bir kişi olduğumu söyleyemem. Şimdiye dek okuduğum kitaplar, öyle sanıyorum, dört beş yüzü geçmez. Oysa ben yaşta, bin beş yüz kitap okumuş olmalıydım. Neden okumazdım, okuyamadım? Ancak tat aldığım kitapları okurum. Çoğunlukla biraz karıştırdıktan sonra, sıkıyor beni diye, bırakıveririm.Paragraftan aşağıdaki düşüncelerden hangisi çıkarılamaz? Aşağıdaki sözlü anlatım türlerinden hangisinde grup tartışması yoktur? "Allahım! Seni her türlü eksiklikten uzak tutarım.Cümlesi aşağıdakilerden hangisinin anlamıdır? Aşağıdakilerden hangisi güçlü şifre oluştururken dikkat edilmesi gereken kurallardan birisidir? Aşağıdaki teknolojik ürünlerden hangisinin çocukların kullanması sakıncalıdır? Aşağıdakilerden hangisi demokrasinin ilkelerine ters düşer? Abim uzun, yeşil çimenleri biçti. cümlesinde varlığın özelliğini bildiren kaç sözcük vardır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir