S:1

10 yumurtanın yarısını kahvaltıda yedik.
Kahvaltıda yediğimiz yumurta sayısı kaçtır?

10 yumurtanın yarısını kahvaltıda yedik.Kahvaltıda yediğimiz yumurta sayısı kaçtır? sorunun cevabı "5" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi yapı bakımından diğerlerinden farklıdır? Bilimsel gelişmelerin yolu açılmıştır. İnsanların bilgi ve kültür düzeyi artmıştır. Fikirlerin hızlı ve kolay yayılmasını sağlamıştır Yukarıda açıklamalar aşağıdakilerden hangisinin icadının sonucudur? 1. Köyün çeşmesinden bu sabah su gelmiyordu.2. Babamın gönderdiği paket dün geldi.3. Geçen sene aldığımız botlar çocuğa küçük geliyor.Aşağıdakilerden hangisi gelmek sözcüğünün numaralanmış cümlelerde kazandığı anlamlardan biri değildir? Aşağıdaki cümlelerin hangisi anlamca olumludur? Aşağıdaki cümlelerden hangisinin yazılışı doğrudur? • Essen• Bochum• DortmundAşağıdakilerden hangisi verilen şehirlerin ortak özelliğidir? Aşağıdakilerden hangisi iskeletin görevlerinden değildir? I. O gömleği çok pahalı olduğu için alamamıştı.II. Olup bitenleri ayrıntılı bir şekilde düşünmüştü.III. Öyle acıkmıştı ki masadakileri bir çırpıda yedi.IV. Bizim için oldukça yorucu bir yolculuktu.V. Sıcak havada akşama dek çalışmışlar.Numaralanmış cümlelerden hangi ikisinde ünsüz yumuşamasına örnek vardır? Aşağıdakilerden hangisi Peygamberimizin aile içindeki örnek davranışlarından biri değildir? Ramazan ayı ile ilgili aşağıdaki değerlendirmelerden hangisi doğru değildir? Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? Bir sanat eserinde, her birey kendi düşüncelerini görebilmelidir.Aşağıdakilerden hangisi anlamca bu cümleye en yakındır? Ekonomi biliminin tanımı kapsamında yapılan açıklamalardan hangisi doğrudur? Müslüman, elinden ve dilinden başkalarının güvende olduğu kimsedir. (Hadis-i şerif)Bu hadis ile vurgulanan aşağıdakilerden hangisidir? "Çok gizli' gizlilik dereceli yazılarda, dış zarfı açan görevli, iç zarf üzerinde yer alan 'çok gizli' ibaresini gördüğünde, ... yetkili makama sunar." Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Hangi deyim sinirlenmek anlamında değildir? Aşağıdaki sözcüklerden hangisinin sonuna "–lar" eki getirilirse çoğul olur? Mondros Ateşkes Antlaşması imzalandıktan sonra Osmanlı Devletinin durumu neydi? Yemek yeme adabı ile ilgili olarak aşağıda verilenlerden hangisi Peygamber Efendimizin davranışlarından biri değildir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde "renk" kelimesi mecaz anlamda kullanıl­mıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir