S:1

Aşağıdaki sözcüklerden hangisi yanlış hecelenmiştir?

Aşağıdaki sözcüklerden hangisi yanlış hecelenmiştir? sorunun cevabı "kap-ı-cı" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi anlatmaya bağlı metinlerde, metnin yapısını oluşturan ögelerden değildir? Murat 3694 sayısını en yakın yüzlüğe, 2842 sayısını da en yakın onluğa yuvarlıyor.Yuvarladıkları sayıları topluyor. Sonucu kaç bulmuştur? 1, 2, 3, 4, 5, 6,7, 8, 9, 10 Mehmet birden ona kadar saydı. Sizce Mehmet kaç tane çift doğal sayı söyledi? Aşağıdakilerden hangisi maddedir? Kuran-ı Kerimin ilk suresi aşağıdakilerden hangisidir? 1-Yemek 2-Pasta 3-Çikolata 4-SuYukarıda verilenlerden hangisi veya hangileri ihtiyaçtır? Donna :My father is a bomb disposal expert.Sandra: Oh, my God! It is - - - -.Donna : I know but he likes his job. Büyüteç olarak da kullanılan merceklere ..............................mercekler denir.Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Aşağıdakilerden hangisi Medeni Kanunun Türk kadınına sağladığı haklardan biri değildir? Allah geceyi gündüzün içine sokar, gündüzü de gecenin içine sokar; güneş ve ayı emri altına almıştır. Her biri belirtilmiş bir süreye kadarakıp gider... ( Fatır suresi, 13.ayet)Bu ayetteki altı çizili kısım aşağıdaki kavramlardan hangisiyle ilgilidir? Kesme işareti hangi cümlede doğru olarak kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi katı madde olduğu halde sıvılar gibi konulduğu kabın şeklini alır? Güneş ........... doğar. cümlesini tamamlayan ifade hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi erkek üreme sistemiyle ilgili değildir? Temizlik işlerinde annesine yardımcı olurdu.cümlesinin yüklemi aşağıdakilerden hangisidir? Zehra, Türkçe dersinde zayıf olduğumu düşünüyorum. diyor.Zehra zayıf yönünü geliştirmek için hangisini yapmalıdır? Aşağıdakilerden hangisi Haçlı Seferlerinin dinî nedenlerinden biridir? İki basamaklı en büyük negatif tamsayı ile en büyük negatif tamsayının toplamı kaçtır? E – Devlet sitesinin adresi aşağıdakilerden hangidir? Bölünen 28, bölüm 4, kalan 0 olduğuna göre bölen sayı kaçtır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir