S:1

Aşağıdakilerden hangisi isim kelimesinin eş anlamlısıdır?

Aşağıdakilerden hangisi isim kelimesinin eş anlamlısıdır? sorunun cevabı "ad" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
-12 ile 5 arasında kaç tane tam sayı vardır? İnsanlarda ayrık kulak memesi, yapışık kulak memesine baskındır.Heterozigot ayrık kulaklı iki bireyin evliliğinden meydana gelen çocukların, ayrık kulak memesi olan kız çocuğu olma olasılığı kaçtır? Aşağıdakilerden hangisi söyleşi türünün özelliklerinden biri değildir? Batı Cephesinde düzenli ordunun kazandığı ilk başarı aşağıdakilerden hangisidir? Köle iken Müslüman olan, Efendisi Ümeyye tarafından pek çok işkenceye maruz bırakılan, ilk müezzinimiz kimdir? Aşağıdakilerden hangisi ısınma amaçlı kullanılan araçlardandır? Akın : Auntie, Im thirsty. Can I have some lemonade, please?Elly : Im sorry ,- - - - Would you like to drink ayran? My elder brother will be working as a lawyer - - - -. Evrendeki var olan her şeyde bir eksiklik, bir zayıflık vardır. Bütün bu var olanlar, eksikliklerini tamamlama doğrultusunda, yani olgunluğa doğru hareket etmektedirler. Bu olgunluk ve yetkinlik özlemi, üstün bir varlığa ulaşma arzusu göstermektedir. Bizde mevcut olan bu Yüce Varlık düşüncesi, Allahın varlığına bir delildir.Bu parçada Allahın varlığı ve birliğinin delillerinden hangisi söz konusudur? Aşağıdaki sözcük dizlerinden hangisi cümledir? Farklı olanı bulunuz. Aşağıdakilerden hangisi kulağın bölümlerinden biri değildir? Acılar gelince art arda geliyor ve her şey birden 1 2anlamını yitiriyor; bitmiyen bir yalnızlık oluyor 3 4yaşam. cümlesinde, altı çizili sözcüklerin hangisinde, bir yazım yanlışı yapılmıştır? İnançlarını rahat bir şekilde yaşamak için Müslümanların Mekke'den Medine'ye göç etmelerine ne ad verilir? Efendiler! Tarih, milletlerin yükselme ve düşme sebeplerini ararken birçok siyasi, askerî, sosyal neden bulmakta ve saymaktadır. Şüphe yok, bütün bu nedenler sosyal olaylarda etkilidir. Fakat bir milletin doğrudan doğruya hayatıyla, yükselmesiyle, düşmesiyle ilgili ve ilişkili olan milletin ekonomisidir.Bu metnin türü aşağıdakilerden hangisidir? Bir ekmek 300 g olduğuna göre 122 ekmek kaç kg ve kaç g gelir? Aşağıdakilerden hangisi yayaların trafik ortamında yaptığı yanlış davranışlardan birisidir? Mustafa Kemal aşağıdaki şehirlerin hangisinde toplantı yapmamıştır? Aşağıdaki atasözlerinden hangisinde öğüt anlamı yoktur? Buhar gücünden faydalanan .................................düdüklü tencereyi icat etti.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir