Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Ayşe, 30 santimetrelik bir tabureye çıktığında boyu Ali' nin boyundan 14 cm daha uzun oluyor. Ali' nin boyu 1 m 33 cm ise Ayşe'nin boyu aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Ayşe, 30 santimetrelik bir tabureye çıktığında boyu Ali' nin boyundan 14 cm daha uzun oluyor. Ali' nin boyu 1 m 33 cm ise Ayşe'nin boyu aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "117 cm" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde türemiş kelime yoktur? Hz. Muhammed’in ölümünden sonra devletin başına geçen yöneticilere ‘’Halife’’ denmektedir.Halifenin yetkileri arasında aşağıdakilerden hangisi yoktur? Aşağıdaki faaliyetlerden hangisi nabız  atışını  artırır? Sınıf başkanlığı seçimi ile ilgili olarak verilen uygulamalardan hangisi doğrudur ?  (1) Doğal kauçuk, su geçirmeme özelliğinden dolayı 1800’lerin başlarında ayakkabı, çadır gibi eşyaların yapımında yaygın olarak kullanılır. (2) Ancak soğukta sertleşip sıcakta yumuşadığı için çok da kullanışlı değildir. (3) KimyacıCharles, doğal kauçuğu dayanıklı hâle getirmek için yıllarca çalışır. (4) Çalışmalarında başarılı olan Charles, günümüzde kullanılan lastiği üretmeyi başarır.Bu metinde numaralanmış cümlelerin hangisinde olumsuz bir durumdan bahsedilmiştir?  Dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu haklara ne ad verilir Aşağıdaki rakamlardan hangisi 153 289 sayısının binler bölüğünde yoktur? Mutluluk dinmeyen yağmur ki hep pencereme yağan Kader ki mangal gibi işlemeli, ağır ve saygılı… Kader bir avuç kül olmuş uzaklarda savrulan Güneş gümüş bir saat din dan dan…Bu dörtlükteki altı çizili dizede aşağıdaki söz sanatlarından hangileri vardır? Türkiye’deki Müslümanlar birçok deniz hayvanı haramdır diye yemezken Uzakdoğu’daki Müslümanların yemelerini neye göre açıklayabiliriz? Babam aldığı 2 000 lira maaşının 700 lirasını ev kirası, 450 lirasını alış veriş ve 250 lirasını ulaşım için ayırmış.  Acaba geriye kaç lirası kalır? 8 kilogram + 425 gram= ……………...gram eder? 1-Pet şişeler    2-Naylon torbalar     3- Meyve kabuklarıYukarıda verilen maddelerden hangileri kalıcı kirliliğe neden olur ?