Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Hititlerde devleti askeri ve dini yetkileri olan kral yönetirdi. Kralın en önemli yardımcısı Tavananna denilen kraliçeydi.
Buna göre Hititler ile ilgili aşağıdaki yargılardan hangisine ulaşılabilir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Hititlerde devleti askeri ve dini yetkileri olan kral yönetirdi. Kralın en önemli yardımcısı Tavananna denilen kraliçeydi.Buna göre Hititler ile ilgili aşağıdaki yargılardan hangisine ulaşılabilir? sorunun cevabı "Kadınlar da yönetimde yer almıştır." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Ekonomik faaliyetlerin gelişmiş olduğu bölgelerde şehirleşme oranı daha fazladır.I. Orta AfrikaII. Batı AvrupaIII. Kuzey AmerikaV. Orta DoğuBuna göre yukarıda verilen bölgelerden hangilerinde şehirleşme oranı diğerlerinden daha fazladır? Antony: …………………………..Bertha : Bread, eggs, olives and cheese. Aşağıdakilerden hangisi sert maddeye örnektir? Aşağıdakilerden bir paragraf oluşturulduğunda, hangisi bu paragrafın ilk cümlesi olur? 1. Futbolcu, ağır hareketlerle sahayı terk etti.2. Bazı işçiler ağır koşullarda çalışıyor.3. Ağır kolileri, dairesine merdivenlerden çıkardı.4. Bu ağır havalar insanın ruhunu bunaltıyor.Aşağıdakilerden hangisi “ağır” sözcüğünün numaralanmış cümlelerde kazandığı anlam- lardan biri değildir? Pusulanın koyu renkli ucu hangi yönü gösterir? Dört Halife Dönemi olarak adlandırılan dönemde ilk halife aşağıdakilerden hangisidir?  I. Allah şifa versin.                   II. Allah rahmet eylesin.          III. Allah’a emanet ol Yukarıdaki dini ifadeler sırasıyla hangi durumlarda kullanılır? Aşağıdakilerden hangisi İslam düşüncesinde, inançla  ilgili yorumların amaçlarından biri değildir? Emel öğretmen, sağlıklı beslenme için bir liste verecektir. Buna göre hangisini verirse doğru olmaz? Ali, taşınırken kitaplarının tamamını 8 kolide paketledi. Her koliye 14 kitap koydu. Ali’in kaç kitabı vardır? Aşağıdaki adlardan hangisi bir çocuğa “Çocuğun yaşamasına, cinsiyetine ve başka çocuk istememe dileğine ilişkin (inançlarla) verilen adlar” verilebilecek adlardandır?